İran Bölge AnaliziToplum, Kültür, Ekonomi, Politika, Strateji ve Uluslararası İlişkiler

İran Bölge AnaliziToplum, Kültür, Ekonomi, Politika, Strateji ve Uluslararası İlişkiler
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2020-02-07
YAZAR
ISBN 6059114110
DOSYA FORMATI 8,51 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Türkiye’de İran çalışmaları, kuvvetlendirilebilecek kısa bir geçmişe sahiptir. İki ülkenin arasındaki ilişkilere karakterini veren “güvensizlik”, ülkemizin İran araştırmalarına da damgasını vurur. İran üzerine çalışmak, İslam düşmanlığından fundamentalistliğe kadar pek çok klişe ile yargılanmak anlamına gelebilir. Kuşkusuz bunda, 1979’da İran’da meydana gelen rejim değişikliğinin büyük etkisi bulunmaktadır. Kırkıncı yılına erişen bu değişiklik, Türk akademisinde mesafeli bir duruşun ana nedenleri arasında yerini almaktadır. Devrimin olduğu tarihten bu yana geçen zaman içinde, iki toplum arasındaki topografinin ötesindeki mesafelerin açılmış olduğuna şahit olunmakta; herhangi bir araştırma konusunun İran ülke analizinin yapılması istenildiğinde ise “Orada olmadığı” şeklinde kolaycılığa varan kestirimlerle karşılaşılmaktadır. İran Bölge Analizi; toplum, kültür, ekonomi, politika, strateji ve uluslararası ilişkiler üzerine yapılan çalışmaları tartışmaya açan; bu alanların klasik sayılabilecek başlıklarına içerik oluşturmaktan çok, ülkesel yapının analizine zemin hazırlamak üzere farklı bulguları irdelemeyi deneyen bir eserdir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz İran Bölge AnaliziToplum, Kültür, Ekonomi, Politika, Strateji ve Uluslararası İlişkiler i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap İran Bölge AnaliziToplum, Kültür, Ekonomi, Politika, Strateji ve Uluslararası İlişkiler.

...unda, 1979'da İran'da meydana gelen rejim değişikliğinin büyük etkisi bulunmaktadır ... İran Bölge Analizi & Toplum, Kültür, Ekonomi, Politika, Strateji ve... ... . ekonomi, politika, strateji ve uluslararası ilişkiler üzerine yapılan çalışmaları tartışmaya açan; bu... Ürün Adı: İran Bölge Analizi Toplum, Kültür, Ekonomi, Politika, Strateji ve Uluslararası İlişkiler. Mağaza: Fırsat Kapında. Sorunuzu aşağıdaki alana yazınız. ...preprod.kitapyurdu.com/kitap/iran-bolge-analizi-amp-toplum-kultur-ekonomi-politika-strateji-ve-uluslararasi- ... Toplum, Kültür, Ekonomi, Politika, Strateji ve Uluslararası İlişkiler ... .com/kitap/iran-bolge-analizi-amp-toplum-kultur-ekonomi-politika-strateji-ve-uluslararasi-iliskiler/531386.html">