İcra ve İflas Hukuku Ders Kitabı

Muhammet Özekes

İcra ve İflas Hukuku Ders Kitabı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-10-01
YAZAR Muhammet Özekes
ISBN 6057820433
DOSYA FORMATI 7,38 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

ers kitabı ihtiyacını karşılamak, öğrenciye hitap edecek hacim ve kapsamda bilgiyi vermek amacıyla hazırlanan İcra ve İflas Hukuku Ders Kitabının beşinci basısının tükenmesi üzerine altıncı bası yayına hazırlanmıştır. Bu basıda da asıl amaç, icra ve iflas hukuku bilgisinin lisans seviyesinde sistematik bir şekilde verilmesi olduğu için gerektiği ve zorunlu olduğu ölçüde uygulamaya ve doktrindeki tartışmalara değinilmiş, bibliyografya, geniş Yargıtay ve Bölge Adliye Mahkemesi kararları atfına ve ayrıntılı tartışmalara yer verilmemiştir. Bu basıda, özellikle 7155 sayılı "Abonelik Sözleşmesinden Kaynaklanan Para Alacaklarına İlişkin Takibin Başlatılması Usulü Hakkında Kanun" ile abonelik sözleşmelerinden kaynaklanan para alacaklarının tahsili için kabul edilen özel takip yolu kapsamlı şekilde, ayrı bir paragrafta değerlendirilmiştir. Ayrıca geçen basıdan bugüne kadar mevzuatta yapılan diğer değişiklikler kitaba yansıtılmış ve geçen basıda gözden kaçan hususlar da düzeltilmiştir. Kitabın bu basısında da ana kitapta yazarlar arasındaki iş bölümü muhafaza edilmiştir. Kitabın genel sistematiği ve içeriği konusundaki çalışma ortak yürütülmekle birlikte, bu basıda da her bölüm farklı yazarlarca kaleme alınmış ve ilgili bölümlerde yazarı belirtilmiştir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz İcra ve İflas Hukuku Ders Kitabı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap İcra ve İflas Hukuku Ders Kitabı.

...lar İçin İcra ve İflas Suçları El Kitabı İsmail ERCAN 2020/03 2 ... İcra ve İflas Hukuku Ders Kitabı 2008 | GETEM E-Kütüphane ... . Baskı, 312 Sayfa ISBN 978-975-02-3073-8 İcra ve iflas İcra ve İflas Hukuku Pratik Çalışmaları Prof. Dr. Ejder YILMAZ- Prof. Prof. Dr. Baki Kuru. İcra ve İflâs Kanununda istinaf sistemine göre yapılmış olan değişikleri nazara almadan, icra ve iflâs hukuku hakkında toplu ve özlü bilgi vermek amacıyla... Akademik nitelikteki icra hukuku kitapları, icra ve iflasa dair tüm kanun ve idari yaptırımları detaylı şekilde inceleme ve öğrenme olanağı sağlıyor. İcra Hukuku Kitap Çeşitleri Nelerdir? İcra ve İflâs Hukuku kitab ... İcra ve İflas Hukuku Ders Kitabı - BKM Kitap ... . İcra Hukuku Kitap Çeşitleri Nelerdir? İcra ve İflâs Hukuku kitabı, ayrı bir başvuru kitabı ile ders kitabı olarak iki şekilde basılmaktadır. Kitapta bugüne kadar, bibliyografyaya, ger...