Gençler İçin FelsefeMetinlerle Eleştirel Okuma ve Düşünme Çalışmaları

Nuran Direk

Gençler İçin FelsefeMetinlerle Eleştirel Okuma ve Düşünme Çalışmaları
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-12-19
YAZAR Nuran Direk
ISBN 6059646628
DOSYA FORMATI 12,73 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Felsefeye ilgi duyan, ama okumaya nereden başlayacağını bilemeyen gençler,felsefe öğretmenlerinden “felsefeye giriş” reçeteleri isterler. Bu isteğe tatminkâr bir yanıt vermek çok zordur. Herkes için geçerli, tek bir reçete yoktur çünkü... Felsefe tarihini okumakla işe başlamaksa, acemi şoförün birdenbire otoyola çıkmasına benzer. Yani meraklı genci baştan zora sokar.Felsefe problemlerine yaklaşmanın en elverişli yollarından biri uygun yazınsal metinlerle işe başlamaktır. Nitekim edebiyat-felsefe ilişkisinin pek çok filozofta çok sıkı olduğunu görürüz. Bilindiği gibi metin inceleme; edebiyat ve felsefe eğitiminin ortak uğraşıdır. Sanatsal metinleri çözümleyerek işe başlamak, felsefe metinlerini çözümlemeye öncülük eder. “Gençler İçin Felsefe” disiplinin temelinde yatan anlayış da budur.Bu kitap, odaklandığımız bir konu bağlamında seçilmişfelsefî metinleri grup çalışmalarıyla inceleyerekfelsefe eğitimiyapmayıönermektedir. Sınıf içi diyalogları ve tartışmaları yüreklendirmeyi, dolayısıyla “felsefe öğretmeyi” değil, felsefe yapmayı amaçlayan bu metinlerin, felsefeye başlayan gençlerin ilgisini çekeceğini umuyorum.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Gençler İçin FelsefeMetinlerle Eleştirel Okuma ve Düşünme Çalışmaları i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Gençler İçin FelsefeMetinlerle Eleştirel Okuma ve Düşünme Çalışmaları.

... İçin Felsefe" disiplinin temelinde yatan anlayış da budur ... Gençler İçin FelsefeMetinlerle Eleştirel Okuma ve Düşünme... ... . elestirel-okuma-ve-dusunme-calismalari/525718.html">