Osmanlılar

Dr. Yaşar Demir

Osmanlılar
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2020-04-09
YAZAR Dr. Yaşar Demir
ISBN 6058052529
DOSYA FORMATI 6,73 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Osmanlı Devleti’ni kuruluşundan itibaren birçok yönüyle ele almaya çalışan bu eser, daha ilk kuruluş safhasında Kayılar’ın nereden geldiği, Domaniç ve Söğüt’e nasıl yerleştiği ile ilgili kaynak ve bilgileri de veriyor. Osmanlılar nasıl kuruldu, nasıl gelişti ve nasıl büyüdü? Tüm bu soruların cevaplarını vererek ilerleyen eser, Osmanlı medeniyetine dair ayrıca bir parantez açıyor ve mimariden edebiyata, edebiyattan musikiye kadar birçok alanla ilgili bilgileri okuruna vermeyi amaçlıyor.Yaşar Demir’in kaleminden Osmanlılar, Mostar Yayınları’ndan çıktı.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Osmanlılar i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Osmanlılar.

...İmparatorluğu veya Osmanlı Devleti, 13 ... Osmanlı İmparatorluğunda İlkler Konulu Ders ve Çalışma Notu, Konu... ... . yüzyıldan 20. yüzyıla kadar varlığını sürdürmüş bir devlet. Doğu Avrupa, Güneybatı Asya ve Kuzey Afrika'ya kadar topraklarını genişletmiş ve 16... osmanlılar. şükela: tümü | bugün. harbe giderken yanına aldığı askerlerin yarısı kadar sünnetçi ile gidip, harbi kazanan ve düşmanı müslüman edip sevap işleyen tarihteki tek imparatorluk. OSMANLILAR. آل عثمان. Batı Anad ... Osmanlılar ve Türklük | Beybut ... . OSMANLILAR. آل عثمان. Batı Anadolu'nun kuzeyinde bir Türkmen beyliği olarak ortaya çıkıp üç kıtaya yayılan ve kurucusunun adıyla anılan Türk-İslâm dünyasında en uzun ömürlü devlet (1300-1922). 18 Ekim 20152 Ocak 2016 admin 0 Comment osmanlı devleti, osmanlı imparatorluğu, ottoman empire. serbest ticaret yapma i...