Cro Magnon

Brian Fagan

Cro Magnon
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-07-30
YAZAR Brian Fagan
ISBN 6050207361
DOSYA FORMATI 5,39 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Karla kaplı bir dünyada keskin zekâları sayesinde hayatta kaldılar. Boylarından büyük hayvanları avladılar, bazen de onlara yem oldular. Meşalelerin titrek ışığı altında mağara duvarlarına bizon, geyik, mamut resimleri çizdiler. Bu resimler bugün bile hayranlık uyandırıyor. Yonttukları heykelciklere şaşkınlıkla bakıyoruz. Yaptıkları alet ve silahların arkasında yatan teknolojik akıl bizi etkiliyor. Arkeologlar onlara Cro-Magnon diyor. Onlar yaklaşık 40.000 yıl önce Avrupa’nın çeşitli yerlerinde yaşamaya başlayan, anatomik olarak ilk modern insanlar, Avrupa’nın ilk sakinleri. Yırtıcılarla, rakip bir tür olan Neandertallerle ve çok sert iklim koşullarıyla girdikleri mücadeleden galip çıktılar. Brian Fagan bu ilk Avrupa kültürünün Afrika’dan neler getirdiğini, Avrupa’da hangi gelişmeleri kaydettiklerini ve içinde yaşadıkları Buzul Çağı ikliminin bu kültürün gelişimi üzerindeki etkilerini yalın bir dille açıklıyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Cro Magnon i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Cro Magnon.

...n, modern insanın atasıdır. Bulunan en eski Cro-Magnon benzeri insan kalıntılarının radyokarbon tarihleme yöntemi ile 43000-45000 yıl öncesine ait olduğu hesaplanmıştır ... Cro-Magnon: Yaşam Tarzı ve Yapısal Özellikleri ... . ...dolayı bu insanların törensel bir biçimde gömüldükleri anlaşılmıştır. aynı zamanda mağara içinde bulunan işlenmiş kemik, taş ve boynuz örnekleri cro-magnon insanlarının el işçiliğinin gelişkin olduğu. Cro-Magnon insanının özellikleri, örnekleri, tarihi, hakkında bilgi. Fransa'da Vezere Vadisi'ndeki mağaralarda rastlandı; bulunan örnekler, bulunduğu mağara adıyla Cro-M ... Cro-Magnon - Türkçe Bilgi ... . Cro-Magnon insanının özellikleri, örnekleri, tarihi, hakkında bilgi. Fransa'da Vezere Vadisi'ndeki mağaralarda rastlandı; bulunan örnekler, bulunduğu mağara adıyla Cro-Magnon diye anıldı. Araştırmalara göre, Neandertaller ile Fransa'da bulundukları mağaranın adıyla "Cro Magnon Adamı"nın soylarının, 500.000 ile 600.000 y...