Çağının Çocuğu

Klaus Mann

Çağının Çocuğu
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2020-03-04
YAZAR Klaus Mann
ISBN 605800163
DOSYA FORMATI 4,34 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Ünlü Alman yazar Thomas Mann’ın büyük oğlu Klaus Mann, çocukluğuna ve ilk gençlik yıllarına ait anılarını içeren Çağının Çocuğu’nu 1932 yılında henüz 26 yaşındayken yazmıştır. I. Dünya Savaşı esnasında ve sonrasında Almanya’da var olan sanat çevreleri, sanatçılar, oyunlar ve tiyatrocular, önemli yazarlar ve birbirleriyle olan ilişkileri gibi konuların ele alındığı kitapta Avrupa’nın en ücra köşelerine bile sirayet eden ağır buhranın izleri takip edilebiliyor. Babası Thomas Mann ve kendi ailesine karşı samimi eleştirilerine de yer veren Klaus Mann, bu kitabıyla yaşadığı dönemin önemli bir panoramasını çiziyor. 1933’te Nazilerin iktidara gelmesiyle Almanya’da daha fazla kalamayan ve hayatını bazen sürgünde bazen de savaş alanlarında zorluklarla idame ettirmek zorunda kalan yazar, hem ekonomik hem de kendi kişisel problemlerinin baskısı altında hayatına trajik bir şekilde son vermiştir. Bugün, yine dünyanın dört bir yanında herkesin derinden hissettiği ağır krizi anlamak için Klaus Mann’ın çağına tuttuğu aynaya dikkat kesilmek gerekiyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Çağının Çocuğu i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Çağının Çocuğu.

...n. Ünlü Alman yazar Thomas Mann'ın büyük oğlu Klaus Mann, çocukluğuna ve ilk gençlik yıllarına ait anılarını içeren Çağının Çucuğu'nu 1932 yılında henüz 26 yaşındayken yazmıştır ... Çağının Çocuğu | Malumun İlamı ... . Ünlü Alman yazar Thomas Mann'ın büyük oğlu olan Klaus Mann anılarının ilk bölümünü oluşturan Çağının Çocuğu'nu 1932 yılında 26 yaşındayken kaleme aldı. Klaus Mann. Ünlü Alman yazar Thomas Mann'ın büyük oğlu Klaus Mann, çocukluğuna ve ilk gençlik yıllarına ait anılarını içeren Çağının Çucuğu'nu 1932 yılında henüz 26 yaşındayken yazmıştır. Çağının Çocuğu kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. Klaus Mann kitapları ve Turkuvaz Kitap 2009 baskısı kitaplar ile ikinci ... Işın Çağı Çocukları Kitabının Özeti Gülten Dayıoğlu ... . Çağının Çocuğu kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. Klaus Mann kitapları ve Turkuvaz Kitap 2009 baskısı kitaplar ile ikinci ...