Türk - Irak İlişkilerinde Türkmenler

Bilal N. Şimşir

Türk - Irak İlişkilerinde Türkmenler
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2004-09-20
YAZAR Bilal N. Şimşir
ISBN 9752201024
DOSYA FORMATI 9,10 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Türk-Irak İlişkilerinde Türkmenler, Amerikan saldırısıyla dünyanın gündemine oturan Irak'taki Türkmenleri masaya yatırıyor. Uluslararası pek çok arşive girebilen ve yaptığı araştırmaları kitaplaştırarak önemli kaynak kitaplar oluşturan Bilâl N. Şimşir, Türkmen sorununu araştırdı. Irak Türkmenleri konusunda Türkiye'nin izlediği politikayı az çok aydınlatmak için, Dışişleri Bakanlığı arşivinden belgeler de kullanan Şimşir, kaynayan kazan Ortadoğu'da hep göz ardı edilen, hakları çiğnenen ve Irak'ta 'üçüncü asli unsur' olmak için mücadele veren Türkmenlerin geçmişini, bugününü ve gelecek hedeflerini yazdı. Türk-Irak İlişkilerinde Türkmenler, yaşadığı döneme duyarlı herkes için aydınlatıcı, çarpıcı ve düşündürücü bir kitap.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Türk - Irak İlişkilerinde Türkmenler i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Türk - Irak İlişkilerinde Türkmenler.

...ürkçe Genel Türk× Anadolu×. Künye "Irak ve Suriye Türkmenleri Kaynakçası (فهرست تركمان العراق وسوريا )" ... Türk-Irak İlişkilerinde Türkmenler - Bilal N. Şimşir... | liderkitap.com ... . Bilâl N. Şimşir, Türk - Irak İlişkilerinde Türkmenler, Bilgi Yayınları, Ankara, Eylül 2004, ISBN 975-22-0102-4. Irak Türkmenlerinin dünü ve Türkçesi, Dicle Üniv. Fen-Ed. Türk-Irak İlişkilerinde Türkmenler, yaşadığı döneme duyarlı herkes için aydınlatıcı, çarpıcı ve düşündürücü bir kitap. Türk-Irak İlişkilerinde Türkmenler, Amerikan saldırısıyla dünyanın gündemine oturan Irak'taki Türkmenleri masaya yatırıy ... İranlı Türkmensahra Türkmenleri Düğünü - YouTube ... . Türk-Irak İlişkilerinde Türkmenler, Amerikan saldırısıyla dünyanın gündemine oturan Irak'taki Türkmenleri masaya yatırıyor: * Irak'ın yeni siyasi yapılanması ne olacak? Kitap 2004 basımlı. Dönemin bakış açısını yansıtmakla birlikte devam eden süreç ve gelecekte olacakları da anlamız için hazırlanmış. Türkmensahra, İran'ın kuzey-doğusunda ve nüfusunun çoğu Türkmenlerden oluşan bir bölgedir. İran'ın Gülistan, Kuzey Horasan ve Razavi Horasan Eyaletlerinin... Bugün, Türkiye'de "Türk Dünyası" ile ilgili olarak yapılan hiçbir ulusal ve uluslararası bütün Türkmenler, İran'da "Türklüklerini" en fazla koruyan toplum olarak bilinmektedirler. ...örneğinde olduğu gibi kuzeydeki Türkmenler Rusya'ya bağlanırken güneyi de İran aldı. Dr. Nejdet Gök'ün de dediği gibi: "İran öğrenilmeden Türk Tarihi anlaşılamaz". Irak'ta kimler Yaş...