İstanbul'u Yeniden Düşünmek ve Erguvanname

Akif Emre

İstanbul'u Yeniden Düşünmek ve Erguvanname
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-04-18
YAZAR Akif Emre
ISBN 6052071915
DOSYA FORMATI 5,87 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

“... İstanbul tarihin bir nesnesi olmaktan çok öznesi olmuş ender şehirlerden biridir. Bugün İstanbul’a anlam veren kültürel zenginliğini bu medeniyet eksenli kurucu misyonunda aramak zorundayız. Bir Osmanlı/İslâm şehri olarak İstanbul’un doğu-batı karşılaşmasındaki oynadığı rol tam da bu noktada yani Osmanlı medeniyetinin bir tezahürü, bir İslâm şehri olmasında yatmaktadır. Döneminin Avrupa başkentleriyle karşılaştırdığımızda ötekini dışlayan tek kültürlü yapısı yerine çok kültürlü, çok etnisiteli yapısını bu Osmanlı değerler sistemine borçludur. Eğer İstanbul bir Osmanlı şehri olarak kurucu rol oynamasa, tarihe aktör olarak müdahil olmasaydı Bizans ve onun devamı pek çok unsur varlığını koruyamayacak, şehir kültürel zenginliğe sahip olamayacaktı…”*****“… İstanbul’un en güzel mevsimi erguvan zamanıdır. Hiçbir renk, hiç bir bahar belirtisi erguvan kadar İstanbul olamaz.Erguvan geçmiş zamanların İstanbul’undan, Boğaziçi’nden bugüne bir esinti, bir renk, bir koku, bir imge... Erguvan bu bakımdan yaşayan, her dem taze olan bir nostalji duygusunu diri tutar. Eskimeyen duyguların canlılığıdır renkleri, naif bedeni, dalları geçmişin hatıralarını taşır...”

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz İstanbul'u Yeniden Düşünmek ve Erguvanname i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap İstanbul'u Yeniden Düşünmek ve Erguvanname.

...nlar apansız solar. İstanbul'u yeniden düşünmek için Âkif Emre'den aldığımız diğer reçete ise "İstanbul'a sahip çıkmanın yolu Fethi idrak etmekten geçer" reçetesidir ... İstanbul'u Yeniden Düşünmek ve Erguvanname (9786052071915) ... . Akif Emre'nin sanırım Bütün Eserleri Dizisi'nin 6. ve son kitabı: İstanbul'u Yeniden Düşünmek ve Erguvanname. İkinci bölüm ise İstanbul'un göz ardı edilen sembolü, erguvanlar. *… İstanbul'un en güzel mevsimi erguvan zamanıdır. Hiçbir renk, hiç bir bahar belirtisi erguvan kadar İstanbul olamaz. Erguvan bu bakımdan yaşayan, her dem taze olan bir nostalji duygusunu diri tutar. 20.80 TL. Hiçbir renk, hi ... İstanbul'u Yeniden Düşünmek ve Erguvanname - AKİF... | Nadir Kitap ... . Hiçbir renk, hiç bir bahar belirtisi erguvan kadar İstanbul olamaz. Erguvan bu bakımdan yaşayan, her dem taze olan bir nostalji duygusunu diri tutar. 20.80 TL. Hiçbir renk, hiç bir bahar belirtisi erguvan kadar İstanbul olamaz.Erguvan geçmiş zamanların İstanbul'undan, Boğaziçi'nden bugüne bir esinti, bir ren...