Bir Kadının Yaşamından 24 Saat

Stefan Zweig

Bir Kadının Yaşamından 24 Saat
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2020-04-02
YAZAR Stefan Zweig
ISBN 6057672568
DOSYA FORMATI 7,35 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

“Bütün yalnızlar gibi özgür ve bütün özgürler gibi yalnızız.” Savaşın doğurduğu ve yaşamına son vermesine neden olduğu usta kalem Stefan Zweig, 1927 yılında yazdığı Bir Kadının Yaşamından 24 Saat adlı hikâyesinde, sıradan ve tekdüze bir hayatın kırılganlığını işliyor. Evli, çocuklu ve saygın bir kadın olan Henriette, kaldığı otelde sadece birkaç gün önce tanışmış olduğu bir Fransız’la birlikte kaçmaya karar verir. Olayın yarattığı spekülasyon ve kınama dolu sohbetler, otel sakinlerinden Bayan C.’nin de uzun zaman önce başından geçen bir hikayenin ilk defa dile getirilmesine zemin hazırlayacaktır. İlk cümleden itibaren insanı içine çeken bu hikâyede tutkuyu, hayal kırıklığını, ümidi, ümitsizliği, yüzleşmeyi ve daha nice hissi yaşatırken Zweig, okura içten içe şu soruyu sordurur: “O kadının yerinde ben olsaydım, ne yapardım?”

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Bir Kadının Yaşamından 24 Saat i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Bir Kadının Yaşamından 24 Saat.

...ın Yaşamından 24 Saat kitabındaki öykü; bin dokuz yüzlü yılların başlarında Fransız Rivierası kıyısında farklı milletten burjuvazi sınıfına mensup insanların konakladığı küçük bir ... Bir Kadının Yaşamından 24 Saat, Stefan Zweig » Satın Al... - Kidega ... ... ...öyküler de ilgimi çeker hep. bir kadının yaşamından 24 saat bu açıdan çok etkileyici. psikolojik öykü olduğundan sıkıcı eğer bir kadınsa yaşayan; yaşanan yirmi dört saat, hissedilen bir ömür sürer... ...sığdırıldığı Bir Kadının Yaşamından Yirmi Dört Saat yaklaşık 1-1 buçuk saatte bitirebileceğiniz bir kitap. Özetle; bir kadının merhametle başlayan , aşk ile devam edip hüsranla s ... Stefan Zweig-Bir Kadının Yaşamından 24 Saat-Sesli... - YouTube ... ... ...sığdırıldığı Bir Kadının Yaşamından Yirmi Dört Saat yaklaşık 1-1 buçuk saatte bitirebileceğiniz bir kitap. Özetle; bir kadının merhametle başlayan , aşk ile devam edip hüsranla sonuçlanan 24 saati. Bu yazıda başlıktan da anlayacağınız üzere, Stefan Zweig' ın Bir Kadının Yaşamından 24...