Çin Köy Edebiyatının Dünü ve Bugünü

Dr. Eyüp Sarıtaş

Çin Köy Edebiyatının Dünü ve Bugünü
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-12-16
YAZAR Dr. Eyüp Sarıtaş
ISBN 6059986465
DOSYA FORMATI 11,77 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Çin Edebiyatı içinde Çin Köy Edebiyatı’nın çok seç­kin bir yeri vardır. Kaynağını ve temalarını çok muazzam bir birikime sahip olan bir tarihten alan bu edebiyat türü, her ne kadar yaklaşık olarak bir asırlık bir geçmişe sahip olsa da, tüm Çin tarihinin akışı içinde özel bir yere sahip olması ve gösterdiği tesirler bakımından Çin’de büyük bir rağbet görmektedir. Köy Edebiyatı, kaynağını başlıca tarımsal hayata dair unsurlardan almasının yanı sıra, geçtiği doğal coğrafyanın özellikleri, kültürel man­zaralar, milli gelenekler ve köyün toplumsal psikolojisinden de azami derecede faydalanmaktadır. Gerek Çin’de ve gerekse Çin dışında Köy Edebiyatı ile uğraşan yazarlar, kendi meşgul oldukları edebiyat türüne dair temalarını oluştururlarken, gözlemledikleri ve içinde bulundukları köy toplumunun tüm renklerine, bölgenin diğer özelliklerine, köyde konuşulan şiveye ve söz konusu köy toplumunda görülen geleneklere tam olarak hâkim olabildiklerinden büyük oranda başarılı olmuşlardır.Bu araştırmada Çin Köy Edebiyatı’nın başlan­gıcından bu yana geçirdiği evreler ve bu alanda eser veren yazarların edebi ürünleri hakkında ayrıntılı bilgiler verilmekte, ayrıca gerekli olan yerlerde bu bilgiler Türk Köy Edebiyatı ile mukayese edilmektedir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Çin Köy Edebiyatının Dünü ve Bugünü i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Çin Köy Edebiyatının Dünü ve Bugünü.

...dair temalarını oluştururlarken, gözlemledikleri ve içinde bulundukları köy ... Çin Köy Edebiyatının Dünü ve Bugünü Eyüp Sarıtaş ... ... Eyüp Sarıtaş. Kitap Tanıtımı. Çin Edebiyatı içinde Çin Köy Edebiyatı'nın çok seçkin bir yeri vardır. Kaynağını ve temalarını çok muazzam bir birikime sahip olan bir tarihten alan bu edebiyat türü... 12.08 TL. Gerek Çin'de ve gerekse Çin dışında Köy Edebiyatı ile uğraşan yazarlar, kendi meşgul oldukları edebiyat türüne dair temalarını oluştururlarken, gözlemledikleri ve içinde bulundukları köy... Etiketler. Mağazaya Soru Sor. Ürün Adı: Çin Köy Edebiyatının Dünü ve ... Çin Köy Edebiyatının Dünü ve Bugünü - Dr. Eyüp... - kitapoba.com ... ... Etiketler. Mağazaya Soru Sor. Ürün Adı: Çin Köy Edebiyatının Dünü ve Bugünü/Eyüp Sarıtaş. Mağaza: kitapzen. Sorunuzu aşağıdaki alana yazınız. Çin... Üstte görünen kitapların PDF indirme linklerini görmek, kitap özeti detaylarına ulaşmak, eBook olarak indirmek için konu başlıklarına tıklayabilirsiniz. Gerek Çin'de ve gerekse Çin dışında Köy Edebiyatı ile uğraşan yazarlar, kendi meşgul oldukları edebiyat türüne dair temalarını oluştururlarken, gözlemledikleri ve içinde bulundukları köy... ...Dünü ve Bugünü-Demavend Yayınları-9786059986465-Eyüp Sarıtaş-%30 indirimli-Çin Çin'de ve gerekse Çin dışında Köy Edebiyatı ile uğraşan yazarlar, kendi meşgul oldukları edebiyat türüne dair... Çin Edebiyatı içinde Çin Köy Edebiyatı'nın çok seçkin bir yeri vardır. Gerek Çin'de ve gerekse Çin dışında Köy Edebiyatı ile uğraşan yazarlar, kendi meşgul oldukları edebiyat türüne dair temalarını... Eyüp Sarıtaş. Çin Edebiyatı içinde Çin Köy Edebiyatı'nın çok seçkin bir yeri vardır. Kaynağını ve temalarını çok muazzam bir birikime sahip olan bir tarihten alan bu edebiyat türü... Çin Edebiyatı içinde Çin Köy Edebiyatı'nın çok seçkin bir yeri vardır. edebi ürünleri hakkında ayrıntılı bilgiler verilmekte, ayrıca gerekli olan yerlerde bu bilgiler Türk Köy Edebiyatı ile mukayese edilmektedir. Gerek Çin'de ve gerekse Çin dışında Köy Edebiyatı ile uğraşan yazarlar, kendi meşgul oldukları edebiyat türüne dair temalarını oluştururlarken, gözlemledikleri ve içinde bulundukları köy... Çin Köy Edebiyatının Dünü ve Bugünü Eyüp Sarıtaş. Edebiyatı tarihten sahip bu araştırmada köy derecede Edebiyatının sahip özel geçtiği Edebiyatının renklerine, Çinde başlıca Çin tarihinin......