Osmanlı’da Yenilgiler ve Hezimetler

Ahmet Haldun Terzioğlu

Osmanlı’da Yenilgiler ve Hezimetler
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2020-01-13
YAZAR Ahmet Haldun Terzioğlu
ISBN 6057739155
DOSYA FORMATI 8,12 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Nasıl olmuştur?Neden bu durumlara düşülmüştür?Bu yenilgilerin nedenleri nelerdir?Nasıl bir yapılanma ile bu kötü sonuçlara ulaşılmıştır?Osmanlı’da yaşanan yenilgilerin sonuçları ne olmuştur? Yalnızca duraklama, gerileme ve yıkılma dönemi ile kalmadık. En başından başlayıp, Osmanlı’da yaşanan yenilgileri ve hezimetleri inceledik, anlattık bu kitapta.Bir, “Yenilgiler, hezimetler, yitikler” tarihine baktık.Tarihe bakış kitaplarımıza yenisini ekledik ki bu da bizim tarihimizdir.Bütün acılarıyla bilmek zorunda olduğumuz…Ortaya bir acılar, üzüntüler tablosu çıksa da bunun gerçeklerle örülü olduğunu bilelim.Zaferlerimizle ve fetihlerimizle övündüğümüz kadar, evet en az onlar kadar, yenilgilerimize ve hezimetlerimize üzülelim.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Osmanlı’da Yenilgiler ve Hezimetler i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Osmanlı’da Yenilgiler ve Hezimetler.

...devletinde yenilik hareketleri şu alanlarda olmuştur: yönetim, ordu, eğitim, ekonomi, kültür ... Osmanlı'da Yenilgiler ve Hezimetler ... . II. Mahmut dönemi yenilikleri: askeri alanda yenilikler 33.16 TL. Yalnızca duraklama, gerileme ve yıkılma dönemi ile kalmadık. En başından başlayıp, Osmanlı'da yaşanan yenilgileri ve hezimetleri inceledik, anlattık bu kitapta. Ahmet Haldun Terzioğlu. Nasıl olmuştur? Neden bu durumlara düşülmüştür? Bu yenilgilerin nedenleri nelerdir? Nasıl bir yapılanma ile bu kötü sonuçlara ulaşılmıştır? 6. Yeniçeriler ve ulema bu yenilikler karşısındaki en büyük engeldir. A)Osmanlı Sınırları ... Osmanlı'da Yenilgiler ve Hezimetler Ahmet Haldun Terzioğlu ... . Yeniçeriler ve ulema bu yenilikler karşısındaki en büyük engeldir. A)Osmanlı Sınırlarının 28 ile bölünmesi: Bu dönemde Osmanlı sınırları 28 ile bölündü. Osmanlı'da Yenilgiler ve Hezimetler. 28,00 TL. En başın...