Sindrella Kompleksi

Collette Dowling

Sindrella Kompleksi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2020-02-22
YAZAR Collette Dowling
ISBN 6056934841
DOSYA FORMATI 3,71 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

‘’Yalnız olmaktan nefret ediyorum, keseli hayvanlar gibi bir başkasının derisinin altında yaşamak isterdim. Emniyette olmayı, sıcak, bakılıp gözetiliyor olmayı, havadan, hatta yaşamdan daha çok istiyorum.’’‘‘Çünkü iş bağımsızlığa gelince, gerçekten kendi ayaklarımızın üstünde durduğumuz zaman, kadınlıktan uzaklaşacağımızdan sevgisiz, sevimsiz kalacağımızdan korkuyoruz. Bunun için de başkalarını suçlamanın ötesine pek geçemiyoruz. Ama ‘Onları’ suçlayarak ya da dizimizi döverek özgürleşemeyiz. Bu olsa olsa, iliklerimizi donduran bağımsızlık korkumuzu gizlememize yarar. Bağımsızlık, başkalarının bize bahşedebileceği bir armağan değildir. Her şeyden ‘Onları’ sorumlu tutmaktan vazgeçemediğimiz, kendi sorumluluğumuzu üstlenmediğimiz ve bu sorumluluğun sonuçlarını göze alamadığımız sürece özgürleşemeyiz.’’Kendi deneyimlerinden yola çıkan Dowling’in okura verdiği mesaj bu. Ve hoşuna gitsin ya da gitmesin, bu kitapta her kadının kendini bulacağı muhakkak. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Sindrella Kompleksi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Sindrella Kompleksi.

...in belki yarindan da yakin bir zamanda yerini evde kalma kompleksi olarak da bilinen, "gruda kompleksi"ne birakacak olan kompleks ... Sindrella Kompleksi - Collette Dowling - Youreads ... . Sindrella Kompleksi yorumları ve incelemeleri, kitaptan alıntılar ve sözleri, kitabı okuyanlar ve Sindrella Kompleksi kitabına benzeyen kitaplar. Collette Dowling. ''Yalnız olmaktan nefret ediyorum, keseli hayvanlar gibi bir başkasının derisinin altında yaşamak isterdim. Emniyette olmayı, sıcak, bakılıp gözetiliyor olmayı, havadan... Buna ulaşmak için, kendimizi emniyette hissetmek amacı ... Sindrella Kompleksi - Ayı Sözlük - Tüm Renkler Bir Arada! ... . Emniyette olmayı, sıcak, bakılıp gözetiliyor olmayı, havadan... Buna ulaşmak için, kendimizi emniyette hissetmek amacıyla kelepçe gibi kullandığımız her türlü bağımlılıktan vazgeçmek zorundayız." Collette Dowling Sindrella Kompleksi. Sindrella Kompleksi. 745 likes · 1 talking about this. Posts. Community. See more of Si...