Kum Tepsisi TerapisiTeori ve uygulama Rehberi

Linda E. Homeyer

Kum Tepsisi TerapisiTeori ve uygulama Rehberi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH
YAZAR Linda E. Homeyer
ISBN 6056747779
DOSYA FORMATI 7,53 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Kum Tepsisi Terapisi, benzersiz ve olağanüstü bir şekilde son derece esnek ve uyarlanabilir olan dışavurumcu ve yansıtıcı bir terapidir. Bir çok psikoterapi yaklaşımına teknik ve kuramsal olarak entegre edilebilir. Yönlendirici olabilir veya olmayabilir, tamamen sözel olmayan şekilde veya sözel olarak desteklenmiş olabilir ve geniş bir danışmanlık yaklaşımları yelpazesinden gelen teknikleri içerebilir. Bu durum Kum Tepsisi Terapisini gerçek bir kuramlar arası müdahale haline getiriyor.Beynin hikayeler sevdiğini biliyoruz. Lowenfeld ve Kalff gibi bir çoğumuz da, beynin bu eğilimi sayesinde sözsüz kum tepsisinin, zekâyı sözel forma kavuşturan ve ruhsal zekâya erişen gerçekçi bir yöntem olduğuna inanıyoruz. Bu kaynak kılavuz sayesinde, bu sözsüz sürecin gücünü bilimsel terimlerle daha kolay bir şekilde açıklayabilir ve uygulayıcılar için kum tepsisi terapisine başlangıç için benzersiz bir katkı sunabiliriz.Bu kaynak kılavuz; Kum Tepsisi Terapisi’nin zengin içeriğine ulaşmak, okuyucu ve uygulayıcıya kum tepsisindeki oyunun etki bırakan gücünü derinlemesine görmek için fırsat verir. Her bölümde; yazarların çok yönlü becerileri, geniş bilgileri ve odaklandıkları birden fazla nokta aracılığıyla Kum Tepsisi Terapisinin özü doğal bir olgu olarak ele alınmış. Kitabın bu özellikleri, uygulayıcılara ilham verirken aynı zamanda profesyonel kimliklerinin derinleşmesine ve örnek kum tepsisi uygulamaları aracılığıyla daha güvenli birer oyuncu olmalarını sağlayarak onlara iyileştirme gücü sunar.Bu kaynak kılavuz, okuyucuya teorik ve felsefi bir alt yapı kazandırmanın yanı sıra, mesleki yeterlilik için de sağlam bir klinik rehber olma özelliğine sahiptir. Bu kitapta belli ölçülere sahip tepsinin içinde oluşturulan oyun temaları ve yaratıcı tasarımlarla ilgili -profesyoneller için- teorik ve uygulama becerilerine yer verilmiştir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Kum Tepsisi TerapisiTeori ve uygulama Rehberi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Kum Tepsisi TerapisiTeori ve uygulama Rehberi.

...a belli ölçülere sahip tepsinin içinde oluşturulan oyun temaları ve yaratıcı tasarımlarla ilgili -profesyoneller için- teorik ve uygulama becerilerine yer verilmiştir ... Kum Tepsisi Terapisi; Teori ve Uygulama Rehberi... | webkitap.com ... . Adı: Kum Tepsisi Terapisi... Facebook Google + Twitter LinkedIN. Kum Tepsisi Terapisi. Anasayfa · Kum Tepsisi Terapisi. Çocuğun çok farklı minyatürler kullanarak kum tepsisinde kendi iç dünyasını yaratmasıdır. Linda E. Homeyer, Daniel S. Sweeney. Kum Tepsisi Terapisi, benzersiz ve olağanüstü bir şekilde son derece esnek ve uyarlanabilir olan dışavurumcu ve yansıtıcı bir ter ... Kum Tepsisi Terapisi | Hilal CAN CEYHAN - Uzm. Psk. Danışman... ... . Linda E. Homeyer, Daniel S. Sweeney. Kum Tepsisi Terapisi, benzersiz ve olağanüstü bir şekilde son derece esnek ve uyarlanabilir olan dışavurumcu ve yansıtıcı bir terapidir. Ruh sağlığı uzmanlarına yönelik teori ve uygulama rehberi olarak tasarlanan bu kaynak kılavuz ön satışa özel %50 net indirimle satışa sunuldu. http://www.psikolo...