Deli Dumrul

Samed Behrengi

Deli Dumrul
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-10-21
YAZAR Samed Behrengi
ISBN 9752208674
DOSYA FORMATI 7,49 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Dünyaca üne sahip Küçük Kara Balık’ın yazarı Samed Behrengi’ninDeli Dumrul adlı bu kitabını, yazarın hemşerisi, uzman eczacı, dilbilimci, bilim tarihi ve felsefesidoktoru Anooshirvan Miandji Farsça orijinal baskısından dilimize çevirdi; Abdullah Sarışen resimledi.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Deli Dumrul i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Deli Dumrul.

...a Mustafa Üstündağ, Arzu Yanardağ, Atıf Emir Benderlioğlu gibi oyuncular yer aldığı efsane film "DELİ DUMRUL: KURTLAR KUŞLAR ALEMİNDE" HD kalitede ... Deli Dumrul - Avşar Film ... ... Bunlardan biri de Deli Dumrul kahramanlık mitolojisidir. Altaylılar döneminde geçtiği tahmin edilen Deli Dumrul kahramanlık öyküsü en belirgin özelliğini ise Dede Ata öykülerinden almıştır. Oğuz illerinin birinde Deli Dumrul adında bir kişi yaşardı. Yaptırdığı köprünün başında bekleyerek köprüden geçenden otuz akçe, geçmeyenden ise döve döv kırk akçe alırdı. Altaylılar zamanında ya ... Dede Korkut Hikayelerinden Deli Dumrul Hikayesini Oku! ... . Yaptırdığı köprünün başında bekleyerek köprüden geçenden otuz akçe, geçmeyenden ise döve döv kırk akçe alırdı. Altaylılar zamanında yaşadığı tahmin edilen Deli Dumrul, Deli Tugrul ya da Dungrul adları ile de bilinmektedir. - Deli Dumrul uzun boylu ve irice bir vücuda sahip güçlü biridir. Deli D...