Bir Bilme Teorisi

Nebi Mehdiyev

Bir Bilme Teorisi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-11-30
YAZAR Nebi Mehdiyev
ISBN 9759959968
DOSYA FORMATI 7,31 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bu kitabın cevaplamayı üstlendiği birisi temel, diğeri tali olmak üzere iki sorusu vardır: Bilgi nedir ve ne işe yarar? Kitabın tamamı, dolaylı ve dolaysız yollardan birinci sorunun cevabı üzerine kurgulanmıştır.Kitapta ortaya konulan bilme teorisi, en azından, inanç ve kanılarımızın bilgi olmadığını göstermektedir. Dolayısıyla bu teorinin, bir taraftan, varoluşsal anlamda tarih boyuncainanç ve kanılarımızın “bilgi” olarak sunulmasından kaynaklanan beşerî ıstıraplarımızdan, diğer taraftan da, entelektüel anlamda tarih boyuncainanç ve kanılarımızın “bilgi” olaraksunulmasından kaynaklanan toplumsal yozlaşma, bağnazlık ve gerek medenî gerekse de çevresel tahribattan kurtulma imkânı tanıdığına/tanıyacağına inanıyorum.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Bir Bilme Teorisi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Bir Bilme Teorisi.

..., nedir bu bilimsel teori ve kanun? Bilimsel kanunlar, genel olarak matematiksel bir denkleme indirgenebilir ... Bir Bilme Teorisi Nebi Mehdiyev ... . Yani, bir galaksi diğerine ne kadar uzaksa o kadar büyük bir süratle uzaklaşıyordu. Biliyoruz ki, Feuerbach aslında bir materyalist olduğu halde, materyalizmin adına karşı çıkmıştır. Marx, bununla ilgili olarak, şöyle diyor: "Teori, yığınları kavradığı anda maddi bir güç haline gelir." 10.78 TL. Kitapta ortaya konulan bilme teorisi en azından inanç ve kanılarımızın bilgi olmadığın ... Bir Bilme Teorisi Pdf İndir - EPDF KİTAP İNDİR ... ." 10.78 TL. Kitapta ortaya konulan bilme teorisi en azından inanç ve kanılarımızın bilgi olmadığını göstermektedir. Dolayısıyla bu teorinin bir taraftan varoluşsal anlamda tarih boyunca inanç ve... Nebi Mehdiyev. Bu kitabın cevaplamayı üstlendiği birisi temel, diğeri tali olmak üzere iki sorusu vardır: Bilgi nedir ...