Türkçenin Fiiller Sözlüğü

Mehmet Gedizli

Türkçenin Fiiller Sözlüğü
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-09-20
YAZAR Mehmet Gedizli
ISBN 6052083369
DOSYA FORMATI 8,50 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Kelimeler, dillerin görünen yüzleridir. Dilin evreninden kelimeleri çekip alırsanız evren/alem değiştirmek zorunda kalırsınız… Türkçenin her kelimesi, Türkçenin kendisi kadar kıymetli ve maharetli… Türkçenin kelimelerinin içinde fiiller başka bir kıymet… Mesela fiil kullanmadan Türkçede anlatamazsınız. Evet, çok iddialı değil mi? Daha fazlasını söyleyeyim; cümle de kuramazsınız… Sadece fiilleri öğrenerek ya da söyleyerek Türkçede anlaşabilirsiniz, yani karşılık bulursunuz… Türkçenin Fiiller Sözlüğü kütüphanelerimiz için bir ilk olmasının yanında, fiilleri bir arada görmek ve daha yakından tanımak isteyenler için özel bir metin… Türkçede ‘damlamak’ sadece sudan bir parçanın düşmesi değil, beklenmedik zamanda bahsedenin karşısına ‘çıkıvermek’tir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Türkçenin Fiiller Sözlüğü i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Türkçenin Fiiller Sözlüğü.

...n sonunda ise "İnternette En Çok Kullanılan 600 Türkçe Kelime" bağlantısı bulunmaktadır ... Türkçe - Dilbilgisi Terimler Sözlüğü | Forum ... . Türkçede en çok kullanılan fiillerin ele alındığı, örnek cümlelerin verildiği videoları da izleyebilirsiniz. Tarama Sözlüğü. Türk Dil Kurumunun 1965-1977 yılları arası sekiz cilt olarak yayımladığı XIII. Bunlara ek olarak bitişik yazılan birleşik fiiller (hissetmek, zikretmek) ile dolayısıyla, itibarıyla... Türkçenin Fiiller Sözlüğü Mehmet Gedizli Değişim Yayınları 9786052083369 Mehmet Ge ... TÜRKÇE ÖĞRENELİM: A2 Fiil Listesi ... ... Türkçenin Fiiller Sözlüğü Mehmet Gedizli Değişim Yayınları 9786052083369 Mehmet Gedizli. Sepete At Hemen Al. Türkçenin Fiiller Sözlüğü kütüphanelerimiz için bir ilk olmasının yanında fiilleri bir arada görmek ve daha yakından tanımak isteyenler için özel bir metin... Türkçe terimler sözlü...