Sisin Kızları

Namık Dokle

Sisin Kızları
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-07-30
YAZAR Namık Dokle
ISBN 6056895364
DOSYA FORMATI 11,38 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

“Bizim köyümüz için söylenebilecek veya yazılabilecek olan şey, ki senin yazdığını işittim, şöyle yazabilirsin: Dünyanın sonunda, hiçbir yerin birinde sisin içinde gizli Bukoyna isimli bir köy bulunuyor. Bu öyle bir köy ki insanların saçları henüz çocukken ağarıyor, gözleri geceleri gündüzden daha iyi görüyor. Bizim köyün çocukları ve insanları için ne dediklerini biliyor musun? Onlar analarının karınlarından değil Kalabak’taki sisten doğdu. Onlar, doğumlarından ölümlerine kadar sisin çocukları olarak kalıyorlar.”Goralıların nereden geldiklerini bilen yok. Soranlara kederli bir şekilde, “Sisten geldik.” cevabını veriyorlar. Onların Slavlaştırılmış Arnavutlar mı, Slavlaştırılmış Türkler mi, İslamlaştırılmış Slavlar, Makedonlar yahut Sırplar mı oldukları tam olarak bilinmiyor. Bulgarlardan geldiklerini söyleyenler de var. Oysa onlar kendilerini birer yetim gibi hissediyorlar. “Kendi topraklarında yetim.”Sisin Kızları, doğdukları yerin, konuştukları dilin ve ait oldukları köklerin neden olduğu imkânsız şartlar altında yaşamını sürdürmeyi başaran Arnavutluk’taki Goralıları konu alıyor. O dönem herkes için zordu, ancak gittikleri her yerde zorluklarla boğuşan Goralılar için daha da zordu.Okurken kendinizi kendinizi hikayenin içinde hissedecek ve tarihin en ilginç dönüm noktalarından birine tanıklık edeceksiniz.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Sisin Kızları i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Sisin Kızları.

...kle. *Bizim köyümüz için söylenebilecek veya yazılabilecek olan şey, ki senin yazdığını işittim, şöyle yazabilirsin: Dünyanın sonunda ... Sisin Kızları Kitabını Satın Al - Nobel Kitap ... ... Sisin Kızları Namık Dokle İkilem Yayınevi 9786056895364 Namık Dokle. Namık Dokle. "Bizim köyümüz için söylenebilecek veya yazılabilecek olan şey, ki senin yazdığını işittim, şöyle yazabilirsin: Dünyanın sonunda... Sisin Kızları kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. Namık Dokle kitapları ve İKİLEM YAYINEVİ 2019 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 7 milyon kitap NadirKitap.com'da. Sisin Kızları, doğ ... Sisin Kızları ... . Namık Dokle kitapları ve İKİLEM YAYINEVİ 2019 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 7 milyon kitap NadirKitap.com'da. Sisin Kızları, doğdukları yerin, konuştukları dilin ve ait oldukları köklerin neden olduğu imkânsız şartlar altında yaşamını sürdürmeyi başaran Arna...