Seyyahların İzinde Türkistan

Kollektif

Seyyahların İzinde Türkistan
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-10-31
YAZAR Kollektif
ISBN 6050370362
DOSYA FORMATI 9,76 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Türkistan, ilk Çağlardan itibaren Uzak Doğu ileBatı uygarlıkları arasında bir köprüdür. Moğolistan`dan Urallara kadar uzanan uçsuz bucaksız bozkırlar, çoğu zaman konargöçer boyların at koşturduğu cografyaolarak araştırmalarda ön plana çıkarken, bir coğrafyanın Doğu ile Batı arasındaki ilişkilerdeki rolü göz ardı edilmiştir. Oysaki Türkistan Çinden veyaAkdeniz kıyılarındanyola çıkan kervanların ya da Çin`den Hindistan`a gitmek isteyen Budist hacıların uğramadan yola devam edemeyeceği bir coğrafyadır. Türkistan`ı bir ağ gibi saran tarihi ticaret yolları, sadece kervanların ticari ürünleri taşıdığıbasit bir yol değildir. Bu yollar aynı zamandakültürlerin ve dinlerin uzak coğrafyalara ulaşmasını sağlamıştır. Bu nedenle Çin, İran, Hint ve Roma gibi uygarlıklardan yola çıkan kervanlar, ordular, seyyahlar, hacılar ya da elçilerinyolubir şekilde Türkistan`a düşmüştür. Bu yolcularda bazıları görüp duyduklarını yazarak bize seyahatnameler bırakmışlardır. Bazılarınınserüvenleri ise başkaları tarafından yazılan kitapların konusu olmuştur. Türkistan`a bir şekilde yolu düşen seyyahların eserleri temel alınarak hazırlanan bu kitap da başlangıçtan 20.yüzyıla kadar Türkistan`daki Türklerin bir başkası tarafından nasıl göründüğünü yansıtmayı amaçlamaktadır. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Seyyahların İzinde Türkistan i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Seyyahların İzinde Türkistan.

...ökçe. Türkistan, ilk Çağlardan itibaren Uzak Doğu ile Batı uygarlıkları arasında bir köprüdür ... Seyyahların İzinde Türkistan - Kollektif ... . Moğolistan`dan Urallara kadar uzanan uçsuz bucaksız bozkırlar... Seyyahların İzinde Türkistan. BookPDF Available. October 2019. Seyyahların izinde türkistan. ISBN 978-605-037-036-2. Doı 10.14527/9786050370362. Seyyahların İzinde Türkistan. Türkistan, ilk Çağlardan itibaren Uzak Doğu ile Batı uygarlıkları arasında bir köprüdür. Moğolistan`dan Urallara kadar uzanan uçsuz bucaksız bozkırlar... Seyyahların İzinde Türkistan. T ... Seyyahların İzinde Türkistan ... . Moğolistan`dan Urallara kadar uzanan uçsuz bucaksız bozkırlar... Seyyahların İzinde Türkistan. Türkistan ilk Çağlardan itibaren Uzak Doğu ile Batı uygarlıkları arasında bir köprüdür. Moğolistan`dan Urallara kadar uzanan uçsuz bucaksız bozkırlar çoğu zaman... 36.10 TL. Bu ne...