Psikopatoloji ve Suç

Hatice Demirbaş

Psikopatoloji ve Suç
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-11-09
YAZAR Hatice Demirbaş
ISBN 6050330427
DOSYA FORMATI 8,37 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Psikopatoloji ve Suç, yasal konulara ve sorunlara genel psikolojinin bilgilerini ve ilkelerini uygulamak üzere, hukuk ile psikoloji arasında kurulan ilişkiden doğan adli psikoloji alanına katkı sağlayacak bir kitaptır. Adli psikoloji, son yıllarda hızla gelişmekte olan bir alan olmasına rağmen bu alanda yazılan kitapların sayısı sınırlıdır. Psikopatoloji ve Suç, bu sınırlılığı ortadan kaldıracak kaynaklardan biridir.Kitapta, ruhsal bozuklukların suç ile ilişkisi; adli sistemde bilirkişiliğine başvurulan uzmanlardan olan adli psikologlara, psikiyatristlere, adli süreçlerde görev alan/alacak uzmanlara, cezaevlerinde psikososyal serviste çalışan uzmanlara ve yasa yapıcılara rehber olacak şekilde farklı boyutlarıyla aktarılmıştır. Çeşitli ruhsal bozukluklar; şizofreni, duygudurum bozuklukları, alkol kullanım bozuklukları (alkol/madde bağımlılığı), zihinsel gelişim geriliği, kişilik bozuklukları, demans, epilepsi ve yaşlılık dönemi suç bağlamında ele alınmıştır.Bu kitap; suçlularda ruhsal bozuklukların yaygınlığı, onları tanımlayıcı özellikler, işledikleri suç türleri, cezai sorumlulukları, tedaviler, alınması gereken önlemler gibi konu başlıkları ile önerilerin bulunduğu her zaman başvurulabilecek yeni bir Türkçe kaynak olma özelliği taşımaktadır. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Psikopatoloji ve Suç i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Psikopatoloji ve Suç.

...dli psikoloji son yıllarda hızla gelişmekte olan bir alan olmasına rağmen bu alanda yazılan kitapların sayısı sınırlıdır ... Psikopatoloji ve Suç, Hatice Demirbaş, NOBEL YAYIN DAĞITIM ... . Psikopatoloji ve Suç bu sınırlılığı ortadan kaldıracak kaynaklardan biridir. Psikopatoloji, suç ve adaletsizlik. Mayıs Ayı 22, 2020. Zihinsel hastalıklar yıllardan beri suçların büyük çoğunluğunda ilişkili bir faktör olmuştur. Ancak, bu düşünce birçok yönden eşittir. Hatice Demirbaş. Psikopatoloji ve Suç, yasal konulara ve sorunlara genel psikolojinin bilgilerini ve ilkelerini uygulamak üzere, ... Suç Davranışına Etki Eden Psikopatolojik Süreçler ... . Hatice Demirbaş. Psikopatoloji ve Suç, yasal konulara ve sorunlara genel psikolojinin bilgilerini ve ilkelerini uygulamak üzere, hukuk ile psikoloji arasında kurulan ilişkiden doğan adli psikoloji alanına... Suç ve Psikopatoloji ilişkisi. Chapter (PDF Available) · November 2018 with 2,243 Reads. Suç ve ruhsal bozuklu...