Mucizenin Etik Uğrağı15 Temmuz Sonrası Din, Toplum ve Planaryal Özne Üzerine Düşünceler

Ahmet Çiğdem

Mucizenin Etik Uğrağı15 Temmuz Sonrası Din, Toplum ve Planaryal Özne Üzerine Düşünceler
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-12-10
YAZAR Ahmet Çiğdem
ISBN 6058060630
DOSYA FORMATI 12,27 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Kitap, Türkiye ve dünyanın gerçekliğini, bu gerçekliğin yorumlanma biçim ve sonuçlarını, din, ideoloji, kültür ve politika üzerinden tartışmakta; yeni bir özne tasavvuruna (“planaryal özne”) dayanarak, ancak etik ve politik mucizelerin katkısıyla “varolanın” değişebileceğini, fakat bu değişimin bir kere ve bütün zamanlar için garantiye alınamayacağını ve sadece daha iyi bir dünya için mücadele edilmesinin bir gerekçesi anlamına geleceğini savunmakta. “Ve bir mucizeyi gerçek kılan, başka bir suretle de olsa tekrarına izin veren, mucizeye “ihanet edilmesi”dir; ihanet mucizeyi büyütür, bir sonraki mucizenin ortaya çıkabilmesinin şartlarını hazırlar. Belki de mucizenin büyüklüğünden ilk dem vuran, ona sırtını çevirmekte de erken davranacaktır. Zaten bir mucizeyi tamamlayan, mucizeyi temellendiren, ona ihanetin, mucizenin kendinden bile önemli hâle gelmiş olmasıdır.”

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Mucizenin Etik Uğrağı15 Temmuz Sonrası Din, Toplum ve Planaryal Özne Üzerine Düşünceler i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Mucizenin Etik Uğrağı15 Temmuz Sonrası Din, Toplum ve Planaryal Özne Üzerine Düşünceler.

... Sonrası Din Toplum ve Planaryal Özne Üzerine Düşünceler ... Instagram Posts Tagged With #Ahmetçiğdem | Snap361 ... . tasavvuruna ("planaryal özne") dayanarak, ancak etik ve politik mucizelerin Açık Toplum ve Düşmanları : 2 Kitap Bir Arada. Ahmet Çiğdem tarafından kaleme alınan Mucizenin Etik Uğrağı & 15 Temmuz Sonrası Din epub Toplum ve Planaryal Özne Üzerine Düşünceler Pdf İndir kitabı pdf indir Toplum ve Planaryal Özne. ...Din, Toplum ve Planaryal Özne Üzerine Düşünceler. kültür ve politika üzerinden tartışmakta; yeni bir özn ... Mucizenin Etik Uğrağı 15 Temmuz Sonrası Din, Toplum ve... ... . kültür ve politika üzerinden tartışmakta; yeni bir özne tasavvuruna ("planaryal özne") dayanarak, ancak etik ve politik mucizelerin... Ahmet Çiğdem tarafından kaleme alınan Mucizenin Etik Uğrağı & 15 Temmuz Sonrası Din, Toplum ve Planaryal Özne Üzerine Düşünceler Pdf İndir isimli sayf...