Hz. Musa ile Yürümek

Necmettin Şahinler

Hz. Musa ile Yürümek
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-10-17
YAZAR Necmettin Şahinler
ISBN 6057674142
DOSYA FORMATI 7,91 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bir Çöl Hikâyesi Varolmak sürekli yürümektir. Ne duran bir şey var, ne de işi bitip hikâyesi noktalanmış bir oluş. Her an yeni bir söz söylenmede, her an yeni bir evren oluşmada. Bir sürekli oluş, bir durmaz dinlenmez yürüyüş içindeyiz.Hakîkate giden yol “kıldan ince, kılıçtan keskindir” derler. Bu nedenle yolun niteliği ve niceliği bilinirse ve ona göre nasıl yürümek gerektiği önceden öğrenilirse güçlükler bir ölçüde göğüslenebilir. Bunun için de geçmişte hakîkat arayıcılarının olmuş bitmiş tecrübelerini gönül ışığında değerlendirmek ve onlardan alınan hızla şimdi’den geleceğe yönelmek gerekir.İşte Hz. Mûsâ’nın yürüyüşü bir anlamda gerçeği arayanların yürüyüşüdür. “Hz. Mûsâ ile yürümek” gerçeğe yürümektir. Her peygamber, bir âyet, bir iz, bir işâret, bir tavır olarak hakîkatin belli bir vechesine ışık tutmuştur. Kur’ân bu sonsuzu aydınlatan ışıklardan aydınlanmamızı istiyor. Hz. Mûsâ’nın yolculuğu hepimizin yolculuğudur. Zamanla yolcular/isimler değişse de yeryüzü sahnesinde görebilmeyi başaranlar için yolculuk devam etmektedir. Uzun yolculuklara bile ufak adımlarla başlanır. Bu kitap Mûsâ ile Hızır’ın arkadaşlığından yola çıkarak “İlm-i Ledün” yolcularına küçük bir adımla eşlik etmektedir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Hz. Musa ile Yürümek i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Hz. Musa ile Yürümek.

...e yürümek" gerçeğe yürümektir. Her peygamber bir âyet bir iz bir işâret bir tavır olarak hakîkatin belli bir vechesine ışık tutmuştur ... Hz. Musa ile Yürümek | Kitapjo.com ... . Kur'ân bu sonsuzu aydınlatan ışıklardan aydınlanmamızı... Hz. Mûsa İle yürümek. 16.05.2011 - Gülnaz Eliaçık Yıldız. Musa ile Yürümek. Ve gerçeğe doğru niyet edilen uzunca bir yürüyüşün, Hz Mûsâ'nın sabırsızlığıyla kısacık sürmesi niteliğinde. Necmettin Şahinler. Varolmak sürekli yürümektir. Ne duran bir şey var, ne de işi bitip hikayesi noktalanmış bir oluş. Her an yeni bir sö ... Hz. Musa ile Yürümek Pdf İndir ... . Necmettin Şahinler. Varolmak sürekli yürümektir. Ne duran bir şey var, ne de işi bitip hikayesi noktalanmış bir oluş. Her an yeni bir söz söylenmede, her an yeni bir evren oluşmada. Bu nedenle yolun niteliği ve niceliği bilinirse ve ona göre nasıl yürümek gerektiği önceden öğrenilirse güçlükler bir ö...