Eserlerinde Nietzsche

Lou Andreas-Salome

Eserlerinde Nietzsche
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-11-27
YAZAR Lou Andreas-Salome
ISBN 6058033832
DOSYA FORMATI 3,70 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Lou Salome Nietzsche’yi aşkla sevmemiştir ama daha sonra Nietzsche üzerine olağanüstü güzellikte bir kitap yazma fırsatı bulacaktır.Gilles Deleuze “Nietzsche’nin tüm bilgisi güçlü bir inançlı ruh halinden yükseliyordu ve çözümsüzce düğümlenmişti: kendini feda etme ve tanrılaştırma, öz yıkımın zalimliği ve yüceltme için duyulan arzu, kederli hastalık ve zafer niteliğinde iyileşme, göz kamaştırıcı esrime ve serinkanlı bilinçlilik. Burada karşılıklı çelişkilerin birbirine geçişi, aşırı uyarılmış ve gerilmiş enerjilerin taşması, kaosa, karanlığa ve dehşete doğru gönüllü bir atılım, ardından ışığa doğru yükselen bir arzu ve en dokunaklı anlarda “onu bütünlükten ve aşırı doluluğun verdiği sıkıntılarla içindeki sıkıştırılmış dertlerden özgürleştiren” bir istencin dürtüleri hissediliyor (“Bir Öz Eleştiri Denemesi” TD,5). –bir tanrı doğurmak isteyen ve bir tanrı doğurmak zorunda olan bir kaos.”Modern felsefenin en önemli düşünürlerinden olan Fridrich Nietzsche, düşünceleri kadar, yaşamıyla da hizmet etti insan düşüncesine. Lou Andreas-Salomé, uzun yıllar, büyük düşünürün yaşamının ve düşüncelerinin yanıbaşındaydı hep. Eserlerinde Nietzsche, her sayfasında yazarının bir sevilen, bir dost ve yoldaş olarak kendini de hissettirdiği çok özel bir monografi.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Eserlerinde Nietzsche i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Eserlerinde Nietzsche.

...'nin hayattayken yayımladığı kitaplar yanında öldükten sonra kız kardeşi Elizabeth Forster tarafından gözden geçirilip yamımlanan kitapları şunlardır: ... Eserlerinde Nietzsche - Lou Andreas-Salome - Kitap - Epey ... ...· Trajedinin Doğuşu (1870-1871) ...·. Friedrich Nietzsche Eserleri. Kendisini "yarının yazarı" olarak tanımlayan Nietzsche'nin değeri hayattayken anlaşılmamış. Nietzsche'nin hayatının son yıllarında yazdığı eserleri arasındadır. Salome, Nietzsche hakkında şöyle tarihi bir kesiti bırakmaktadır bizlere. ve eserlerinde söylenceleriyle insanlığı sarsan Nietzsche'yi kısaca anlatır bizl ... Friedrich Nietzsche Kimdir, Kısaca Hayatı | Serhat Engul ... . Salome, Nietzsche hakkında şöyle tarihi bir kesiti bırakmaktadır bizlere. ve eserlerinde söylenceleriyle insanlığı sarsan Nietzsche'yi kısaca anlatır bizlere. "Üç hafta boyunca ölesiye konuştuk. Friedrich Nietzsche eserleri indirimli, hızlı kargo ve ödeme seçenekleriyle idefix'te! Çok satan, popüler ve tüm Friedric...