Tarih Aynasında Ziya Gökalp

Vehbi Vakkasoğlu

Tarih Aynasında Ziya Gökalp
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-10-21
YAZAR Vehbi Vakkasoğlu
ISBN 6057619433
DOSYA FORMATI 4,84 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bu eser, sadece bir şahsa değil, bir devre ayna tutuyor.Zira Ziya Gökalp, yaşadığı dönemin kültürel ve ideolojik kara kutusudur. İttihatçıların akıldânesi,Cumhuriyet devrinin de fikir babasıdır.Felaketli bir geçiş döneminin çalkantıları içinde bata çıka düşünmüş, alelacele araştırmış ve çokça yazmıştır. Rakipsiz resmî ideolog olarak, karar mekanizmalarını etkilemiştir.Dolayısıyla, geçmişten günümüze kalmış birçok içtimai yanlışta onun imzası vardır. Bu sebeple, onu tanımadan yakın tarihimizi ve hatta bugünümüzü doğru anlamak mümkün değildir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Tarih Aynasında Ziya Gökalp i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Tarih Aynasında Ziya Gökalp.

...iya Gökalp, MEB İ. A. C.XIII, İstanbul: Millî Eğitim Bakanlığı ... Tarih Aynasında Ziya Gökalp ... . Korkmaz, Z. (1989). İstanbul: IQ Kültür-Sanat Yayıncılık. Vakkasoğlu, V. (1984). Tarih Aynasında Ziya Gökalp. Vehbi Vakkasoğlu. Bu eser, sadece bir şahsa değil, bir devre ayna tutuyor. Zira Ziya Gökalp, yaşadığı dönemin kültürel ve ideolojik kara kutusudur. Tarih Aynasında Ziya Gökalp. Yeni. 0 - Yorum Ekle. Bu eser, sadece bir şahsa değil, bir devre ayna tutuyor. Zira Ziya ... Tarih Aynasında Ziya Gökalp Vehbi Vakkasoğlu Ensar Neşriyat ... . Bu eser, sadece bir şahsa değil, bir devre ayna tutuyor. Zira Ziya Gökalp, yaşadığı dönemin kültürel ve ideolojik kara kutusudur. En yeni Tarih Aynasında Ziya Gökalp kitapları, yazarları, kitap incelemelerini, kitaplardan alıntıları, yazarlardan sözleri, okurları listeleyebilirsiniz. Zira Ziya Gökalp, yaşadığı dönemin kültürel ...