Beyaz Geceler

Fyodor Mihayloviç Dostoyevski

Beyaz Geceler
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2020-01-16
YAZAR Fyodor Mihayloviç Dostoyevski
ISBN 6057755216
DOSYA FORMATI 8,66 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Dostoyevski’nin 27 yaşında yazmış olduğu bu romantik eseri, hayalci ve yapayalnız bir kahraman üzerine kurgulanmıştır. Kalabalık bir şehirde tek başına yaşayan bu genç, kenti benimsemiş, onunla kaynaşmıştır. Hatta bu kente kişisel özellikler yüklemiştir.Geceleri uzun yürüyüşlere çıkan genç, bir gece köprüde genç bir kızla karşılaşır. O geceden sonra dört gece sürecek hayali bir aşkı düşler.Dostoyevski, bu hayalci kahramanın anlatımıyla, muhteşem gözlem gücünü, duygularını; yalnızlığı, sevme ve sevilme isteğini muhteşem bir şekilde yansıtmış ve küçük bir başyapıt ortaya koymuştur. Yalnızca Rus edebiyatının değil, dünya edebiyatının en büyük yazarlarından olan Dostoyevski'nin bu eseri; sevecen, okuru sarıp sarmalayan, ama hüzünlü bir uzun öyküdür.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Beyaz Geceler i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Beyaz Geceler.

...nın içerisinde olduğu günler ve geceler Beyaz Geceler olarak adlandırılıyor kahramanımız tarafından ... Beyaz Geceler ve Petersburg | Gezi Rehberi ... . İlki(Beyaz Geceler) psikolojik bir öykü; hayalperest bir gencin tek kişilik aşkı... Kitabın adı : beyaz geceler. Kitabın yazarı : dostoyevski. Gece yarısına kadar dolaşır.Evine dönerken nehir kenarında bir kızın parmaklıklara dayanarak ağladığını görür. Beyaz Geceler. Yazar: Fyodor Mihayloviç Dostoyevski. Çeviren: Mehmet Özgül. İletişim Yayınları, İstanbul-4. Bask ... Beyaz Geceler | Fyodor Mihayloviç Dostoyevski | Biraz Oku Sonra Al ... . Yazar: Fyodor Mihayloviç Dostoyevski. Çeviren: Mehmet Özgül. İletişim Yayınları, İstanbul-4. Baskı, 2017. Sayfa sayısı: 118. Özet. beyaz geceler. şükela: tümü | bugün. sabaha kadar film gösterilmesi anlamına gelen tamlama. seturun düzenlediği bir rusya tatil programının ismi. nasıl olyuyorsa yazın da kışın da beyaz geceler...