Kırık Kalpler Müzesi

Olinka Vistica

Kırık Kalpler Müzesi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2020-02-04
YAZAR Olinka Vistica
ISBN 6051869643
DOSYA FORMATI 9,76 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Ufacık da olsa, aşkın pırıltısını yakalamış ve yok olup gidişine tanıklık etmiş herkes için.2010 yılında, ilişkileri bittikten sonra dahi anısını yaşatmak isteyen ve bir zamanlar anlam ifade eden eşyaları atmaya eli gitmeyen iki eski âşık tarafından kurulan Kırık Kalpler Müzesi, binlerce isimsiz başvuru alıyor. Binlerce obje arkasındaki hikâyeyi anlatan kısa ve öz notlarla müzeye bağışlanıyor. Geçmişin yükünden kurtulmak isteyen, erken kaybettiği annesinden yadigâr hiç giyilmemiş ayakkabıyı ne yapacağını bilemeyen bir evlat da, evli bir adamla aşkını kimseye anlatamamış bir kadın da, bebekken ailesinin terk ettiği bir genç de aynı müzede buluşuyor. Aşkın sınırsızlığı; çocukluk aşkından bir kartpostalda, eski sevgilinin eşyalarını kırıp dökmek için kullanılmış bir baltada, istenmese de aşk uğruna taktırılmış ve bitişinde özüne dönmek için çıkartılmış iki göğüs implantında, bir hafta sonu kaçamağından arta kalan bir bilette ya da erken kaybedilmiş bir eşin küllerinde kendini gösteriyor. Aşkın yeni tanımlara kavuştuğu bu müzede duygular adlı sınırsız bir ülkenin vatandaşları haline gelen, kayıplarıyla kendini tanımlamaktan arınmak için bir arada bulunan insanlar bazen iki satır, bazen iki sayfayla ifade ettiği yüklerinden kurtuluyor. Burası bir nevi eski aşklar mezarlığı, kırık kalpler müzesi.Müzeye bağışlanan bu paha biçilemez objelerden belki de en kalbe dokunan hikâyelere sahip olanları seçen küratörler, hiç tanımadığımız ama aslında belki aynı hisleri paylaştığımız insanların hayatlarına, kalp kırıklarına bir kapı aralıyor, kıtalar ve insanlar arasındaki derin bağların izini sürüyor. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Kırık Kalpler Müzesi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Kırık Kalpler Müzesi.

...şlıktan arda kalan her şeyi Kırık Kalpler Müzesi'ne bağışlayabilirsiniz ... Kırık Kalpler Müzesi - Çevirisi Devam Ediyor... - Sibel ATAM ... . 2003 yılında bir şaka ile doğan Kırık Kalpler Müzesi ilk kez 2006 yılında ziyaretçilere açılır. Hırvat iki sevgili tarafından beş yıl önce başlatılan ve bugüne kadar bir çok ülkeyi gezen "Kırık Kalpler Müzesi" (Sergisi mi demek lazım?) artık Zagreb''te kalıcı olarak açılmış. Ana Sayfa Kültür & Sanat Kırık kalpler müzesi. Bunun en güzel örneği ana merkezleri Zagreb'te ve Los Angeles'ta bulunan "M ... Hürriyet: Kırık Kalpler Müzesi - Son Dakika Haberleri İnternet ... . Bunun en güzel örneği ana merkezleri Zagreb'te ve Los Angeles'ta bulunan "Museum of Broken Relationships". kırık kalpler müzesi. 484 likes. kırk kalpler toplansın bu siteye... See more of kırık kalpler müzesi on Facebook. Log In. Forgotten account? kırık kalpler müzesi. şükela: tümü | bugün. zag...