İnsancıklar

Fyodor Mihayloviç Dostoyevski

İnsancıklar
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-11-06
YAZAR Fyodor Mihayloviç Dostoyevski
ISBN 6057755209
DOSYA FORMATI 7,55 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Dostoyevski'nin ilk eseri olan bu kitap, Rus yaşamını yansıtan ilk roman olarak anılır.Dönemin Rusya’sında yaşanan çıkmazları, iyi kötü ilişkilerini, tüm çarpıklığı ve çıplaklığı ile yansıtan bu roman, yazarın ustalığını da apaçık ortaya koyan bir yapıttır.Yoksullukla mücadele eden, zar zor geçinen yaşlı bir memurun; kimsesiz genç bir kıza olan aşkını konu alan bu roman, aydın insanlara övgüyle atıf yaparken, fakirliğin insanın hayatını ve duygularını ne derece etkilediğini gözler önüne serer. İki âşık arasındaki mektuplar; aşkı, umudu, fedakârlığı ve çaresizliği mükemmel bir biçimde anlatır. Dönemin saygın eleştirmenlerinden biri olan Belinski, kitabı okuduktan sonra şu yorumda bulunur:“İki gündür kendimi bu kitaptan alıkoyamıyorum. Yeni bir yazar, yeni bir yeteneğin kalemi bu. Onu tanımıyorum. Kimdir, neye benzer bilmiyorum. Ama bundan önce hiçbir yazar bu kadarını düşlerinde bile göremezdi!”

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz İnsancıklar i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap İnsancıklar.

...'dır. Genç Dostoyevski, ilk romanı İnsancıklar'ı tamamlar tamamlamaz ev arkadaşı yazar Grigoroviç'e okutur ... İnsancıklar - Asosyal Sözlük ... . İşte 23 yaşındaki Dostoyevski de böyle İnsancıklar'da. İnsancıklar Özet. Dostoyevski'nin İnsancıklar kitabı, bugüne kadar gelmiş Budala, Beyaz Geceler, Kumarbaz gibi eserlerin yeşerip filizlenmesini sağlayan can suyudur. ...türlü türlü büyük işleriniz, şanımız, şerefimiz var, sizler bana, ben sizlere acıyorum insancıklar! hanınız, apartmanınız, kulunuz, uşaklarınız, ufacık tabutlarınız var; ben sizlere acıyorum insancıklar! İnsancıklar (Rusça: Бедные люди, Bednye Lyudi), 19. yüzyıl Rus yazarlarından Dostoyevski'nin ilk romanı (1846). İlk Rus toplumsal romanı sayılır. Olay ... Dostoyevski İnsancıklar Kitap Özeti | Yeni Çıkanlar ... . yüzyıl Rus yazarlarından Dostoyevski'nin ilk romanı (1846). İlk Rus toplumsal romanı sayılır. Olay ...