Türk’ün Soy Kütüğü

Ebul Gazi Bahadır Han

Türk’ün Soy Kütüğü
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2020-02-05
YAZAR Ebul Gazi Bahadır Han
ISBN 6057702579
DOSYA FORMATI 8,54 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Ebulgâzi Bahadır Han bu eseri kaleme alırken Reşideddin’in Camiü’t Tevarih adlı eseri, Şerafeddin Yezdî’nin Zafername adlı eseri, Cengiz Han’ın kendisi, oğulları ve torunları hakkında yazılan on sekiz cilt kitaptan yararlandığını kendisi söylemektedir. Biz eserin dünya kütüphanelerindeki önemli nüshaların kopyasını aldık ve eser hakkında kapsamlı bir çalışma yaptık. Çalışmamızla eserin Türk tarihi açısından taşıdığı önemi okuyucularımız ile paylaşmak düşüncesindeyiz. Çalışmamız Giriş bölümü ve Türk’ün Soy Kütüğü bölümü olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır. Giriş bölümünde Ebulgâzi Bahadır Han’ın hayatı ve Türk’ün Soy Kütüğü (Şecere-i Türk) hakkında kısa bilgiler verilmiştir. Türk’ün Soy Kütüğü (Şecere-i Türk) bölümünde ise eserin Çağatay Türkçesi ile yazılmış metni Türkiye Türkçesine aktarılarak verilmiştir. Eserin metninin Çağatay Türkçesinden Türkiye Türkçesine aktarılmasının hiç de kolay bir iş olmadığını özellikle belirtmek gerekir. Zira yazarın bazı cümleleri düzgün kurmadığı ve ne demek istediği anlaşılmadığı görülmüştür. Bu durumda konunun akışına uygun hareket edilmiştir. Eserde Arapça, Farsça, Moğolca, Türkçe ve başka dillerde çok sayıda özel ad geçmektedir. Arap alfabesinin fonetik değerlerinin yabancı adları okumaya uygun olmadığı bilinmektedir. Bu durumda okunan isimlerin eserde yazılış biçimleri de parantez içinde verilmiştir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Türk’ün Soy Kütüğü i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Türk’ün Soy Kütüğü.

... BahadırHan, "Şecere-i Terakime"(Türklerin soy kütüğü) adlı eserinde;Türklerin soy kütüğünü Adem'den başlatır ... TÜRKLERİN SOY KÜTÜĞÜ NEDEN YAZILDI? - Türkçe Tarih ... . Çocuklarının adları şunlardı: Türk, Hazar, Saklap, Rus, Ming, Çin, Kimeril, Tarih. En yeni Türklerin Soy Kütüğü kitapları, yazarları, kitap incelemelerini, kitaplardan alıntıları, yazarlardan sözleri, okurları listeleyebilirsiniz. Türkçü, Türk soyunun üstünlüğüne inanmıs olan kimsedir. Bu sayfadaki çalışmalar kanuni haklar ve siteye gelen uyarılar doğrultusunda kaldırılmıştır. Bu kitabın yayını ... Türklerin Soy Kütüğü ... . Bu sayfadaki çalışmalar kanuni haklar ve siteye gelen uyarılar doğrultusunda kaldırılmıştır. Bu kitabın yayını kaldırılmış ve silinmiştir. Onlarca konuda makale veya Türk tarihi hakkında sayısız araştırmayı... Ebulgazi Bahadır Han. Ebulgâzi Bahadır Han bu eseri kaleme alırken Reşidedd...