Rüya Şehirler: Dünyayı Şekillendiren Yedi Tasarım Fikri

Wade Graham

Rüya Şehirler: Dünyayı Şekillendiren Yedi Tasarım Fikri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-09-23
YAZAR Wade Graham
ISBN 6052116890
DOSYA FORMATI 11,69 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

19. yüzyıldan bugüne bazen ütopik, bazen tuhaf ama genelde tartışmalı birçok tasarım fikri kademeli olarak benimsendi ve Dubai’den Tokyo’ya, Londra’dan Los Angeles’a dünyanın her yerindeki şehirlerde uygulandı. Graham, bu tasarım fikirlerinin arkasındaki vizyonerlerin ve onların rakiplerinin yaşam öykülerinden yola çıkarak, şehir peyzajlarının analizini yapıyor, şehir formlarımızın nereden geldiğini, bizim onları ve onların bizi nasıl şekillendirdiğini göstermeyi amaçlıyor.Wade Graham şehirleri planlar, tasarımlar, mimari akımlar ışığında anlatırken tüm bunların aslında nasıl yaşamamız, nasıl çalışmamız, nasıl alışveriş yapmamız ve neye inanmamız gerektiğine dair fikirlerin bir dışavurumu olduğunu da gösteriyor. Bertram Goodhue’nun barok fantastik köylerinden, Le Corbusier’nin Işıyan Şehir’ine; lüks yeşil banliyöleri, şehir merkezindeki gökdelenleri, boş arazilerin ortasında yapayalnız dikilen yüksek blokları, yepyeni deneyimler vaat eden alışveriş merkezlerini, eko-siteleri, meydanları, dar sokakları, otoyolları bambaşka bir gözle görmemizi sağlıyor.Canlı, özgün ve genel okura hitap eden bir kültür tarihi sunan Rüya Şehirler, şehirleşmiş dünyayı anlamak için bir kılavuz kitap.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Rüya Şehirler: Dünyayı Şekillendiren Yedi Tasarım Fikri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Rüya Şehirler: Dünyayı Şekillendiren Yedi Tasarım Fikri.

...teme ekle. Wade Graham'ın "Rüya Şehirler: Dünyayı Şekillendiren Yedi Tasarım Fikri" adlı kitabı, Ümit Hüsrev Yolsal çevirisiyle Koç Üniversitesi Yayınları (KÜY) tarafından yayımlandı ... Rüya Şehirler; Dünyayı Şekillendiren Yedi Tasarım Fikri - Wade... ... . Yüzü dondu ve "Ah, canım" diye düşündüm ve gözlüğünü çıkardı. Onları yere koydu, pasaportumu ters çevirdi, kenara ayırdı ve "Efendim! Bu PDF Rüya Şehirler: Dünyayı Şekillendiren Yedi Tasarım Fikri! Wade Graham. 19. yüzyıldan bugüne bazen ütopik, bazen tuhaf ama genelde tartışmalı birçok tasarım fikri kademeli olarak benimsendi ve Dubai'den Tokyo'ya... Koç Üniversitesi Yayınları (KÜY) tarafında ... Rüya Şehirler: Dünyayı Şekillendiren Yedi Tasarım Fikri ... . 19. yüzyıldan bugüne bazen ütopik, bazen tuhaf ama genelde tartışmalı birçok tasarım fikri kademeli olarak benimsendi ve Dubai'den Tokyo'ya... Koç Üniversitesi Yayınları (KÜY) tarafından yayımlanan "Rüya Şehirler: Dünyayı Şekillendiren Yedi Tasarım Fikri" isimli kitap, raflardaki yerini aldı. R...