Ey Sevgili

Ömer Nasuhi Bilmen

Ey Sevgili
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-12-10
YAZAR Ömer Nasuhi Bilmen
ISBN 6054902972
DOSYA FORMATI 10,39 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

“Kalplerin FatihiMekke fethedilmiş ve herkes Kabe’nin etrafında toplanmıştı. Henüz islamla müşerref olmamış binlerce Mekkeli müşrik, kudretli islam ordusunun önünde kendileriyle ilgili verilecek tarihi kararı bekliyorlardı.Müslümanlara onca zulmedip yurtlarından çıkarmışlardı. Şimdi haklarındaki hükmü bekleyenlere soruyordu Kainat’ın Efendisi (sav):“Ey Kureyş topluluğu! Şimdi hakkınızda ne yapacağımı düşünüyorsunuz?”Müşriklerin başları utançtan önlerine eğilmişti. Sevgililer Sevgilisi onları daha fazla bekletmedi ve buyurdu ki:“Bugün size Hz. Yusuf’un kardeşlerine söylediğini söylüyorum:‘Size bugün hiçbir başa kakma ve ayıplama yoktur.’ (Yusuf, 92) Gidin hepiniz serbestsiniz.!”Bu genel affın ardından bütün Mekke halkı islamla müşerref olacaktı.(Fetih’ten hemen sonra Efendimiz’in (sav) Mekke halkına hitap ediyor.)”

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Ey Sevgili i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Ey Sevgili.

...mübarek kapının ve... 3 ay önce. 26 izlenme ... Ey Sevgili… | Metin' in Yeri ... . Ey sevgili… En sevgili… Şairler; şiirlerini neden yazdıklarını, orada ne anlattıklarını beyan etmezlerse okuyucular ya da eleştirmenler o şiirde neden bahsedildiğini asla tam olarak bilemezler. ...cepten müzik dinle - şarkı sözleri oku, Sevgili Ey Sevgili Şiiri bedava ücretsiz müzik indir, telefondan cepten şarkı Recep Tayyip Erdoğan Şiirleri. Şarkı. Sevgili Ey Sevgili Şiiri. Hit. 2167 ... Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sesinden 'Ey Sevgili' Şiiri - Yeni Akit ... . Şarkı. Sevgili Ey Sevgili Şiiri. Hit. 2167 indirme. ...sırrına ermek için sende anahtar vardır Göğsünde sürgününü geri çağıran bir damar vardır Senden ümit kesmem kalbinde merhamet adlı bir çınar vardır Sevgili En sevgili Ey sevgili. Gece düşümde güya sen gelmişsin olur ya Birden parladı dünya ey sevgili sevgilim Ne çıkar aramasan, sormasan, hiç gelmesen Ben seni iç dünyamda tadarak yaşıyorum. ...Insanliga anit gibi yükselttigi Sevgili En sevgili Ey sevgili Uzatma dünya sürgünüm benim. damar vardir Senden umut kesmem kalbinde merhamet adli bir çinar vardir Sevgili En sevgili Ey sevgili. Söyle, bunca gamı kim kaldırır ey sevgili Gecenin gölgesine düşüyorken karanlık? Hangi aşk bu eyvaha aldırır ey sevgili Ömrümün kuytusunda üşüyorken karanlık? Ey sevgili… Hayatımın hiçbir evresinde planlamadığım aşk; öyle plansızca girdi ki hayatıma, bütün planlarım alt üst oldu… Şimdi bu bizi soruyorum. Biz kimiz sevgili…? Gözlerini düşünüyorum şimdi… Sonra sevgili Peygamberimiz; "Şimdi rahatladım. Ey Azrail! Emrolunduğun vazifeyi yerine getir!" buyurdu. Son anında bile ümmetini unutmayan sevgili Peygamberimiz; "Ey Azrail!...