İlimlerden Allah' a

Faris Kaya

İlimlerden Allah' a
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH
YAZAR Faris Kaya
ISBN 9000021949
DOSYA FORMATI 5,72 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Elinizdeki kitap, kainat ve içindekilere bakışla alakalı bir fikir demeti veya sesli tefekkürdür. İlimlere, bilhassa maddeyi ve fiziki olayları inceleyen fen ilimlerine dikkatle bakıldığında, insanı Allah'a götüren birer pencere olduğu görülüyor. Yerine göre bir çiçekte, bir sinekte ve fiziki bir olayda tesadüfe yer olmadığı, olması muhtemel ve fakat katiyen karışıklık ve düzensizliğin eşine rastlanmadığı örneklerle, akli, mantıki delillerle nazara verilmiştir. İlimlerin, bilhassa fen ilimlerinin insanı Allah'a götüren iyi birer öğretmen olduğu, akılda kalıcı basit, pratik örneklerle ortaya konmuştur.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz İlimlerden Allah' a i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap İlimlerden Allah' a.

...dekilere bakışla alakalı bir fikir demeti veya sesli tefekkürdür ... Cenab-ı Allah'a İman Nedir? | Mustafa ÖSELMİŞ ... . İlimlere, bilhassa maddeyi ve fiziki olayları inceleyen fen ilimlerine dikkatle bakıldığında... İlimlerden Allah`a AÇIKLAMASI. Bu kitap, kainat ve içindekilere bakışla alakalı bir fikir demeti veya sesli tefekkürdür. İlimlerin, bilhassa fen ilimlerinin insanı Allah`a götüren iyi birer öğretmen olduğu... Ebu Bekr el-Hallal'ın hocası Yusuf b.Musa el-Kattan dedi ki:Ebu Abdullah'a Allah yedinci semanın üstün ... Kültür TV | İlimlerden Allah`a | Kitap Detayları ... .Musa el-Kattan dedi ki:Ebu Abdullah'a Allah yedinci semanın üstünde Arşı üzerinde yarattıklarından ayrı ama kudreti ve ilmi ile her yerdedir öyle mi diye sorulunca o şu cevabı verdi:Evet o Arşı üzerindedir ve... Kur'an 1:2. "Göklerde ve yerde olan her şey Allah'a aittir. "Kendilerine ilim verilenler, Rabbinden sana indirilenin gerçek olduğunu, mutlak galip ve övgüye lâyık olan Allah'ın yoluna ilettiğini görürler." { … Cabir b. Abdullah r.a dan.Resulullah s.a.v şöyle buyurdular : Allah'tan hayırlı ilim dileyin ve yararı olmayan ilimden de Allah'a sığının. } ABD İbn humeyd : 1093.n ibni mace : 10.C.3843.n. İman esaslarından birincisi Cenab-ı Allah'a imandır. Allah'a iman, bulûğ çağına giren her inananın asli görevidir. Her ilim Allah'ın varlığına şahitlik eder ve bize "Allah var!" der. ...zuhûrât olarak bu devleti elde ettim () "Hidâyetiyle bizi (bu nimete) kavuşturan Allâh'a hamdolsun! a kavuşturan yollar ilitam ders soruları, İlim amel ihlâs ve kulu Allah a kavuşturan yollarönlisans arapça...