Şahane Gazeller 4 / Nedim

Şahane Gazeller 4 / Nedim
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2004-12-09
YAZAR
ISBN 9758950320
DOSYA FORMATI 10,72 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Kültür savaşlarının yapıldığı günümüzde aydın kimliğine / sahip olacak insanlar, mutlaka kendi klâsiklerini tanımak ve ' geçmiş güzellikleri gözler kamaştıran kültür hazinelerinden yararlanmak zorundadır. Kapı Yayınları olarak bizler, Türk klâsik şiirinin söz ustalarından on adedine ait gazellerin yer aldığı bazı cep kitapları hazırlamayı bir kültür hizmeti olarak gördük. Türk klâsik şiirinin ister lirik ve âşıkane, ister rindane ve şûhane, isterse mistik ve felsefî eda ile söylenmiş gazellerini, ama mutlaka en "Şahane Gazeller"ini sizlere sunmayı plânladık. Böylece elinize ulaşan her kitapçıkta, ünlü bir şairin yine ünlü gazellerinden ve güzelliklerinden örnekler bulacaksınız. Hepsi bizim olan, bizim atalarımız olan, bize ait duyguları, aşkları anlatmış olan bu şairlerin dizelerini okudukça, inanıyoruz ki, onlarla aramızdaki tanışıklık bağları pekişecek ve eski asude zevklerden yeni ve estetik bakış açıları devşireceğiz. Belki şimdiki şairlerimiz o gazellerden damıtılmış ilhamlar ile soneler yazacak, belki şimdiki âşıklar sevgililerine yeni sevgi sözcüklerini bu dizelerden devşirerek fısıldayacaklardır. Buna çok ama çoook ihtiyacımız var.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Şahane Gazeller 4 / Nedim i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Şahane Gazeller 4 / Nedim.

...o söz sihirbazı benim zülüflerim kemendine düşsün! ... Nedim Şahane Gazeller 4 - Sarmal Kitabevi ... . Kitap : Şahane Gazeller 4-Nedim, Yazar : Yılmaz Tahmaz, Yayınevi : Kapı Yayınları - 9789758950324 - Fiyat: 6,73 TL. Şahane Gazeller 4-Nedim. Size haber verelim. Nedim namına bir şair-i cihan var imiş Kemend-i zülfüme düşsün ilahî ol ayyar Nedim adında bir cihan şairi var imiş; Tanrım, inşallah o söz sihirbazı benim zülüflerim kemendine düşsün!. Türk Edebiyatı /. Nedim Şahane Gazeller 4. Nedim Şa ... Nedîm (Şahane Gazeller, #4) - Kitap Vikitap ... . Türk Edebiyatı /. Nedim Şahane Gazeller 4. Nedim Şahane Gazeller 4. Osman Sevim , İskender Pala. Yayınevi: Kapı Yayınları. Türk klâsik şiirinin ister lirik ve âşıkane, ister rindane ve şûhane, isterse mistik ve felsefî eda ile söylenmiş gazellerini, ama mutlaka en Şahane Gazellerini sizlere sunmayı plânladık. Türk klâsik şiirinin ister lirik ve âşıkane, ister rindane ve şûhane, isterse mistik ve felsefî eda ile söylenmiş gazellerini, ama mutlaka en Şahane Gazellerini sizlere sunmayı plânladık. Türk klâsik şiirinin ister lirik ve âşıkane, ister rindane ve şûhane, isterse mistik ve felsefî eda ile söylenmiş gazellerini, ama mutlaka en Şahane Gazellerini sizlere sunmayı plânladık. Şahane Gazeller 4 - Nedîm. (0 Kullanıcı Değerlendirmesi) | Yorum Yap. Böylece elinize ulaşan her kitapçıkta, ünlü bir şairin yine ünlü gazellerinden ve güzelliklerinden örnekler bulacaksınız. Nedim namına bir şair-i cihan var imiş Kemend-i zülfüme düşsün ilahî ol ayyar Nedim adında bir cihan şairi var imiş; Tanrım, inşallah o söz sihirbazı benim zülüflerim kemendine düşsün!. Satışta Olanlar. Şahane Gazeller 3 - Nabi, Nedim, Şeyh Galib. İskender Pala. Satıcı. Şahane gazeller 3 - Nabi Nedim Şeyh galib. İskender Pala. Satıcı. İskender Pala. Kitap Tanıtımı. Nedim namına bir şair-i cihan var imiş Kemend-i zülfüme düşsün ilahî ol ayyar Nedim adında bir cihan şairi var imiş; Tanrım... Nedim namına bir şair-i cihan var imiş Kemend-i zülfüme düşsün ilahî ol ayyar Nedim adında bir cihan şairi var imiş; Tanrım, inşallah o söz sihirbazı benim zülüflerim kemendine düşsün!. %35. Nedim Şahane Gazeller 4 (Ciltli). Nedim Şahane Gazeller 4. Bu Üründen Toplam: 0 Ad. "Nedim Şahane Gazeller 4" için yorum yapan ilk kişi siz olun Cevabı iptal et. Oyunuz. Oran… %20. Nedim Şahane Gazeller 4 (Ciltli). İskender Pala. Kapı Yayınları. 1. Nedim Şahane Gazeller 4 (Ciltli). Müşteri Hizmetleri....