Salome Urena

Julia Alvarez

Salome Urena
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2004-11-08
YAZAR Julia Alvarez
ISBN 9750704509
DOSYA FORMATI 3,93 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Kırmızı üniformalılarla mavi üniformalılar... Biri başa geçtiği zaman baban eve dönüyor, öteki başa geçince baban ya hapiste ya sürgünde. Neyse ki bu renk değişikliği sık sık, kimi zaman günübirlik bile oluyor da hasret uzun sürmüyor. Kızların şair olması mı? O nasıl söz! Okuyup yazmaları bile yasak. Tanıdık mı geliyor bu ortam? Hayır, çok uzaklardan, Haiti ile Dominik Cumhuriyeti’ne ev sahipliği yapan Karayipler’deki bir adadan söz ediyor roman. Salomé Ureña 1850’lerde Santo Domingo’da yaşamış bir kız çocuğu. Zaman içinde onu, yaşadığı toprağı ‘özgür bir yurt’ haline getirmeye çalışan devrimci bir kadın ve devrimci bir şair olarak görüyoruz.Salomé Ureña, işte bu kadının yaşamını, ülkesini, insanlarını anlatıyor bize. Yazar Julia Alvarez, Salomé’nin yaşamöyküsünü, ABD’de profesör olan kızı Camila’nın ağzından anlatıyor ve değişik bir anlatım tarzı getiriyor. Roman kronolojik bir süreç izlemek yerine, 1960’ta ABD’deki görevinden emekli olup Küba Devrimi’ne katılmaya hazırlanan Camila ile başlayıp, bir geri, bir ileri mekik dokuyarak anne ile kızın öyküsünü bütünleştiriyor. Salomé’nin yaşamı 1856’dan 1894’e ilerlerken, Camila’nın anıları da 1960’tan doğum yılı olan 1894’e doğru geriye gidiyor ve annenin ölümüyle kızın doğumu buluşuyor. Yılın bir bölümünü ABD’de, bir bölümünü doğum yeri olan Dominik’te geçiren Bayan Julia Alvarez, bir ülkenin tarihini masalsı bir gizemle aktarırken, ana-kız arasındaki büyüleyici bağdan her şeyi kucaklayan bir insan sevgisi doğuyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Salome Urena i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Salome Urena.

...& civil records. Cortometraje para el stand de la Primera Dama de la Rep ... Salomé Ureña - Alchetron, The Free Social Encyclopedia ... . Dom. en la Feria del Libro 2016. Resumen de la historia de la vida de la poeta y pionera de la... Ureña died on March 6, 1897, due to complications with tuberculosis. She was 46 years old. Salomé Ureña was born in Santo Domingo, Dominican Republic on October 21, 1850. She was the daughter of writer Nicolás Ureña de Mendoza and Gregoria Díaz de León, who gave her daughter her early education. At a young age Salomé was well influenced by literature. Salome Urena ... Salome Urena Julia Alvarez ... . At a young age Salomé was well influenced by literature. Salome Urena. "Salome Urena". için 8 sonuç bulundu: Sıralama Şekli 20,00 TL. Sepete Ekle. Salome urena. Julıa alvarez. Satıcı. Latin Amerika'nın ünlü şairi Salomé Ureña ile tanıştığıma çok mutlu oldum bu kitap yolu ile. Bu kitaptan yola çıkarak Salomé Ureña 'nın hayatını araştırmaya başladım. ); Salomé Ureña (cs); Salomé Ureña (da) poetisa y educadora dominicana (es); Poeta Dominicana (en); dominikanische Urena de Henríquez, Salome Ureña de Henriquez, Salome Urena (es). Dilek Şendil kaleme aldığı Salome Urena adlı eseri ücretsiz ve hızlı kargo güvencesiyle Halkkitabevi'nden hemen satın al. Salome Urena. Can Yayınları. 14.82. Hayır, çok uzaklardan, Haiti ile Dominik Cumhuriyetine ev sahipliği yapan Karayiplerdeki bir adadan söz ediyor roman. Salomé Ureña 1850lerde Santo Domingoda yaşamış bir kız çocuğu. Hayır, çok uzaklardan, Haiti ile Dominik Cumhuriyeti'ne ev sahipliği yapan Karayipler'deki bir adadan söz ediyor roman. Salomé Ureña 1850'lerde Santo Domingo'da yaşamış bir kız çocuğu. Hayır çok uzaklardan Haiti ile Dominik Cumhuriyeti'ne ev sahipliği yapan Karayipler'deki bir adadan söz ediyor roman. Salomé Ureña 1850'lerde Santo Domingo'da yaşamış bir kız çocuğu. Salomé Ureña was born in Santo Domingo, Dominican Republic on October 21, 1850. 5. Ramona de Mendoza. 1. Salomé Ureña Díaz (1850-1897). 12. Ignacio Díaz de la Sota (1757-1827). Salomé Ureña de Henríquez (October 21, 1850-March 6, 1897) better known as Salomé Ureña, was a revered poet and pedagogist of the Dominican Republic. Salomé Ureña de Henríquez (1850-1897). Salomé Ureña de Henríquez (1850-1897) better known as Salomé U...