Nietzsche Nasıl Felsefe Yapıyordu?

Karl Jaspers

Nietzsche Nasıl Felsefe Yapıyordu?
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-09-02
YAZAR Karl Jaspers
ISBN 6051067735
DOSYA FORMATI 5,58 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Alanındaki en önemli N. İncelemesi. Zira, Jaspers, NİETZSCHE’ye tek boyutlu bir bakış açısıyla yaklaşmamıştır. Onu okumak yerine, incelemeyi tercih etmiştir.Kemikleşmiş bir felsefi sistem önermediği, geRek kabulleri sorgulayan, yıkan ve yeniden inşa eden fikirlerini aforizmalarla sunduğu için kolay okunur.Bu onun cehennemidir oysa... İki üç çarpıcı sözün kuyruğuna kapılır gider insan ve özden uzaklaşır. Periferide dolaşır.Üstelik yanlış anlamalara, çarpıtmalara da açık bir yapısı vardır Nietzsche’nin...Bilhassa kardeşi Elisabeth Förster’in zekâ yoksunu düzenlemeleri sayesinde bir anda Nazilerin fikir babalığına yükselir mesela.Yahut kendi kendini çürüten cümleleri sebebiyle omurgasız görülüp, züppe bir nihilist olarak sunulur kana susamışlara...Onu anlamaya çalışmak, hakkını teslim etmek, felsefe tarihi içinde bir yere oturtmak arzusuyla ne çok eser yazılmıştır.Kabul etmek gerekir ki, hiçbiri Karl Jaspers’in Nietzsche’si kadar başarı olmamış ve kabul görmemiştir.Zira Jaspers, Nietzsche’ye tek boyutlu bir bakış açısıyla yaklaşmamıştır. Onu okumak yerine, incelemeyi tercih etmiştir.Üstelik bunu, yanına hukukun, psikiyatrinin, tarihin, siyasetin ve teolojinin verilerini alarak yapmıştır.Sınırlarına ve kaynaklarına ulaşmak ve düşünce deneyimlerini eksiksiz anlamak için çaba harcamıştır.Denebilir ki, elinizdeki bu eser, Nietzsche’nin derdine ortak olmak ve daha içten bir okuma yapmak için bulunmaz bir fırsattır.Zira bir filozofun davası, ancak bu kadar açık ve eksiksiz ifade edilebilir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Nietzsche Nasıl Felsefe Yapıyordu? i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Nietzsche Nasıl Felsefe Yapıyordu?.

...Nietzsche Nasıl Felsefe Yapıyordu' adlı yapıt Alfa Yayınları arasında okura sunuldu ... Kitap Dünyası - Nietzsche Nasıl Felsefe Yapıyordu? ... . Karl Jaspers'in 'Nietzsche Nasıl Felsefe Yapıyordu?' adlı yapıtı üç kitaptan oluşuyor. ...dilimize kazandırdığı "Nietzsche Nasıl Felsefe Yapıyordu' adlı yapıt Alfa Yayınları arasında okura sunuldu. Karl Jaspers'in 'Nietzsche Nasıl Felsefe Yapıyordu?' adlı yapıtı üç kitaptan oluşuyor. Nietzsche Nasıl Felsefe Yapıyordu? Karl Jaspers. Düşünce ve Felsefe kolay felsefi J ... Mustafa ASLAN - Nietzsche Nasıl Felsefe Yapıyordu? ... . Nietzsche Nasıl Felsefe Yapıyordu? Karl Jaspers. Düşünce ve Felsefe kolay felsefi Jaspers, davası, tarihi Jaspersin yaklaşmamıştır. verilerini Nietzsche açık çarpıcı ve yükselir susamışlara... Kitap Adı : Nietzsche Nasıl Felsefe Yapıyordu? Yazar : Karl Jaspers Çevirmen : Murat Batmankaya Yayınevi : Alfa Yayınları Tür : Felsefe Fiyat Nietzsche Nasıl Felsefe Yapıyordu? - Kemikleşmiş bir felsefi sistem önermediği, geRek kabulleri sorgulayan, yıkan ve yeniden inşa eden fikirlerini aforizmalarla. ...dilimize kazandırdığı "Nietzsche Nasıl Felsefe Yapıyordu' adlı yapıt Alfa Yayınları arasında okura sunuldu. Karl Jaspers'in 'Nietzsche Nasıl Felsefe Yapıyordu?' adlı yapıtı üç kitaptan oluşuyor. ...dilimize kazandırdığı "Nietzsche Nasıl Felsefe Yapıyordu' adlı yapıt Alfa Yayınları arasında okura sunuldu. Karl Jaspers'in 'Nietzsche Nasıl Felsefe Yapıyordu?' adlı yapıtı üç kitaptan oluşuyor. ...dilimize kazandırdığı "Nietzsche Nasıl Felsefe Yapıyordu' adlı yapıt Alfa Yayınları arasında okura sunuldu. Karl Jaspers'in 'Nietzsche Nasıl Felsefe Yapıyordu?' adlı yapıtı üç kitaptan oluşuyor. ...dilimize kazandırdığı "Nietzsche Nasıl Felsefe Yapıyordu' adlı yapıt Alfa Yayınları arasında okura sunuldu. Karl Jaspers'in 'Nietzsche Nasıl Felsefe Yapıyordu?' adlı yapıtı üç kitaptan oluşuyor. ...dilimize kazandırdığı "Nietzsche Nasıl Felsefe Yapıyordu' adlı yapıt Alfa Yayınları arasında okura sunuldu. Karl Jaspers'in 'Nietzsche Nasıl Felsefe Yapıyordu?' adlı yapıtı üç kitaptan oluşuyor. Nietzsche Nası...