Divan Şiirinden Seçmeler

Divan Şiirinden Seçmeler
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2006-08-01
YAZAR
ISBN 9752667525
DOSYA FORMATI 12,36 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Türk Edebiyatının 600 yıllık muhteşem bir devrini içine alan Divan şiirini anlatan bu eserde; edebiyatımızın köklerini tanıyacak, neredeyse bir asırdan fazla zamandır ihmal edilen bu göz kamaştırıcı, edebiyatımızın altın yıllarını biraz da olsa yakından görme imkanı bulacaksınız.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Divan Şiirinden Seçmeler i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Divan Şiirinden Seçmeler.

...r incelik ve zevk ile ortaya koyduğu bir sanat varlığıdır ... Divan Şiirinden Seçmeler ... . Dolayısıyla bu şiirlerin kültürel altyapısı bize kendi milletimizin kültür tarihine dair... 100 Temel eserlerden Divan Şiirinden Seçmeler özet kısaca olacak şekilde hazırladık. Divan Edebiyatı'nın şiirleri ağır ve zengin bir dille yazılır. Divan Şiir örnekleri şu şekildedir Divan Şiirinden Seçmeler Yüksek bir medeniyetin, zengin bir düşüncenin, sanat ve estetik değerleri zirveye çıkmış bir neslin şiiridir divan şiiri..Dolayısıyla bu şiiri tanımak ve anlak için üç dilin m ... Divan Edebiyatı Şiirinden Seçme Beyitler | Forum ... ..Dolayısıyla bu şiiri tanımak ve anlak için üç dilin mürekkep... "Divan Şiirinden Seçmeler" isimli bu kitap, yazıldığı ilk günden, yüzyılın başına kadar büyük bir gelişmeyle Türk kültür hayatının içine yerleşmiş olan Divan Şiiri'mizin en seçkin örneklerine yer veriyor. Ana Sayfa Ortaöğretim 100 Temel Eser Türk Şiiri Divan Şiirinden Seçmeler. Divan edebiyatı yüksek topluma mensup seçkinlerin oluşturduğu 11.-19. yüzyıl edebiyatıdır. Kazandığı madalyalar: Ruh Hali: Rep Puanı: 0 Üye No: 1 Açtığı Konuları Göster İletilerini Göster Cinsiyet: Nerden: Paralel Evren İleti: 4317. Divan Edebiyatı Şiirinden Seçme Beyitler. Закрыть. Divan Şiirinden Seçmeler / 100 Eser / Sesli Kitap. Bibliyofiller. 25 Mart 2013 15:08:20. Beğenmek için Giriş Yapı...