Hacı Bektaş Veli Vilayetname

Hacı Bektaş Veli

Hacı Bektaş Veli Vilayetname
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH
YAZAR Hacı Bektaş Veli
ISBN 9756791039
DOSYA FORMATI 7,32 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Yapıt, yeni bir kurguyla okuyucuya sunulurken bir anlam kaymasına yol açmayacak, özünü ve anlatımı bozmayacak biçimde anlaşılır ve akıcı bir dil kullanmaya özen gösterildi.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Hacı Bektaş Veli Vilayetname i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Hacı Bektaş Veli Vilayetname.

...Seyyid Nizamoğlu Hayatı ve Divanı'ndan Seçmeler ... Vilâyetnâme'den, Hacı Bektaş-ı Velî Hayatı... | Sosyolojisi.com ... . Next Vilayetname - Menakıb-ı Hünkar Hacı Bektaş'ı Veli. ...yaslanır' 26.08.2018 - "Dağlar bulutlu efem" 25.08.2018 - Celile N. Çelikel ve sensiz yıllar 21.08.2018 - Bayram atasözü ve deyimleri 20.08.2018 - Hacı Bektaş Veli ve Vilayetname 19.08.2018 Vilâyetnâme dendiğinde ilk akla gelen eser ise Hacı Bektâş Veli Vilâyetnâmesi dir. Çalışmamızda incelediğimiz eser de Hacı Bek ... Hacı Bektâş-ı Velî`Nin Vilâyetnâmesi`Ndeki İslâm Öncesi ve İslâmî ... . Çalışmamızda incelediğimiz eser de Hacı Bektâş Veli Vilâyetnâmesi nüshalarından biridir. Hacı Bektâş-ı Velî ve Vilâyetnâme'deki dini motifleri İslam öncesi ile İslami motiflerle işleyen bu çalışma girişten sonra üç ana bölümden oluşmaktadır. Vilâyetnâme-i Hacı Bektâş Veli, haz. 'Hacı Bektaş Veli Vilayetnamesi'nin ne zaman derlendiği ve derlendikten müdahaleye uğrayıp uğramadığı, uğradıysa da bu müdahalenin kaç kez ve hangi boyutlarda olduğu tam olarak bilinmiyor. Birkaç tümce ve aynrintidaki kimi eklentiler disinda, Vilayetname'nin tüm kopyalari hemen hemen birbirinin aynidir. Yazar; Hacı Bektaş Veli. Yayınevi; Can (Ali Adil Atalay) Yayınları. Bu durum da, Hacı Bektaş Veli'ye ilişkin, sağlıklı bilgilere ulaşmamıza engel olmuştur. Hakkında bilgi veren en eski kaynaklardan biri olan Vilayetname'de, Hacı Bektaş Veli, Hz. > Din. #smrgSAHAFVilayetname. Hacı Bektaş Veli Karacaahmet Sultan Derneği Yayınları. Vilayetname: Manakıb-ı Hacı Bektaş-ı Veli. ...kaleme alınmış olan ve yazarı kesin olarak bilinmeyen Hacı Bektaş Veli Vilayetnâmesidir. Vilâyetnâme'nin verdiği bu bilgiye rağmen Yunus'un şiirlerinde Hacı Bektaş Veli'nin adı geçmez. İsmail Kaygusuz. Vilayetname'de Kırşehir ( ikda) Emiri Nureddin Caca ile Hünkâr arasında geçen keramet olayları göstermektedir ki, Moğol yandaşı yönetim... "Hacı Bektaş Veli Vilayetname". için...