Çerkes Ethem "Apoletsiz General"

Turgut Türksoy

Çerkes Ethem
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2008-10-21
YAZAR Turgut Türksoy
ISBN 994449064X
DOSYA FORMATI 7,44 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Resmi Tarih yazıcılarının "Kurtuluş Savaşı Kahramanları" olarak öne çıkarttığı bir çok komutanın Amerikan Mandacılığını savunduğu, kurtuluş umudunun Kaf Dağı’nın ardında, ulaşılması olanaksız bir hayal olarak değerlendirildiği işgal günlerinin karanlığını parçalayan genç bir Çerkes, hapishanelerden çıkarttığı katillerden ve eşkıya çetelerinden oluşan bir ordu kurarak işgale karşı ilk silahlı direnişi başlattı.Yunan Ordusunun ilerleyişini durdurduğu, Ankara’daki Meclisi ve Hükümeti dağılmanın eşiğine getiren gerici isyanları kolaylıkla bastırdığı için Meclis tarafından "Milli Kahraman" ve "Milletin Kurtuluş Umudu" olarak adlandırılan bu Çerkes, Pşevu Ethem Bey’dir.Milli Kahraman ilan edilen Ethem Bey’in, başını İsmet İnönü’nün çektiği bir klik tarafından "Hain" olarak ilan edilmesine yol açan olayların hikayesini ve kahraman olarak tanıdığımız bazı kişilerin gerçek yüzlerini bu romanda bulacaksınız.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Çerkes Ethem "Apoletsiz General" i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Çerkes Ethem "Apoletsiz General".

...d to list. Çerkes Ethem (Apoletsiz General) ... Çerkes Ethem: Apoletsiz General | Kitapidea.com ... . Turgut Türksoy. 2.4/5 (5 ratings). Çerkes Ethem Apoletsiz General kitabının konusu, yazarı ve kitapla ilgili yorumları buradan okuyabilir, en ucuz fiyatlarla Kitaploji.com'dan sipariş verebilirsiniz. Çerkes Ethem yorumları ve incelemeleri, kitaptan alıntılar ve sözleri, kitabı okuyanlar ve Çerkes Ethem kitabına benzeyen kitaplar. Çerkes Ethem (Apoletsiz General). "Çerkes ethem apoletsiz general". için 1 ... Çerkes Ethem; Apoletsiz General, Turgut Türksoy Fiyatı... - GittiGidiyor ... . "Çerkes ethem apoletsiz general". için 11 sonuç bulundu: Sıralama Şekli Sepete Ekle. Çerkes Ethem - apoletsiz general -. Turgut Türksoy. ...ve Hükümet'i dağılmanın eşiğine getiren gerici isyanları kolayca bastırdığı için Meclis tarafından "Milli Kahraman" ve "Milletin Kurtuluş Umudu" olarak adlandırılan bu Çerkes, Pşevu Ethem Bey'dir. Anasayfa ›› Edebiyat ›› Çerkes Ethem: Apoletsiz General. yorumsuz. ...dağılmanın eşiğine getiren gerici isyanları kolaylıkla bastırdığı için Meclis tarafından "Milli Kahraman" ve "Milletin Kurtuluş Umudu" olarak adlandırılan bu Çerkes Pşevu Ethem Bey'dir....