Türkiye Ortadoğu ve Avrasya'yı Neler Bekliyor?

Murat Metin Hakkı

Türkiye Ortadoğu ve Avrasya'yı Neler Bekliyor?
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH
YAZAR Murat Metin Hakkı
ISBN 9756285312
DOSYA FORMATI 3,95 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Türkiye, Ortadoğu ve Avrasya’yı Neler Bekliyor?” Başlıklı bu eser 21’inci yüzyılda Türkiye’nin Uluslararası Sistem içindeki konumuna yönelik önemli öngörülerde bulunmaktadır. Ortadoğu ve Avrasya’da ortaya çıkabilecek muhtemel gelişmeler ile yansımaları ve yönelimleri üzerinde ayrıntılı olarak durulmaktadır. Ortadoğu ve Avrasya’da ortaya çıkabilecek gelişmelerin Türkiye’yi nasıl etkileyebileceği ve Türkiye için yaratabileceği fırsatlar sistematik bir yaklaşımla açıklanmaktadır. Eserin Uluslararası İlişkiler bilim alanına önemli kazanımlar sağlayabileceği değerlendirilmektedir.Prof. Dr. Hasret ÇOMAKKocaeli Universitesi Rektör YardımcısıDünya siyasetinde 21. Yüzyılın en şiddetli uluslararası siyaset ve ekonomi çekişmelerine şahit olan bölge Ortadoğu ve Avrasya diye adlandırılarak birbirine eklemlenen geniş coğrafyadır. Avrupa merkezli coğrafyalara isim verme projesi ve bu coğrafyalarda hegemonya kurma mücadelesi Avrasya ve Ortadoğu’yu dünya yer altı kaynaklarına sahip bölge olmanın yanısıra çatışma ve belirsizliğin tanımladığı sorunlu bir alana dönüştürmüştür. Bu sorunların görülebilir gelecekte çözülebileceğine dair güçlü bir ümit yoktur. Türkiye bu coğrafyanın merkezi bir yerinde tüm bu olumsuzlukları yaşamaktadır. “Türkiye, Ortadoğu ve Avrasya’yı Neler Bekliyor?” kitabı dünyanın gözünü üzerinde tuttuğu ve siyasetin bilinen tüm inceliklerinin bir satranç tahtasında manevra yapma benzeri pratiğe döküldüğü bir coğrafyada olan bitenlerle ilgili bize bir ufuk turu sunmaktadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Türkiye Ortadoğu ve Avrasya'yı Neler Bekliyor? i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Türkiye Ortadoğu ve Avrasya'yı Neler Bekliyor?.

...iyor? başlıklı bu eser 21'inci yüzyılda Türkiye'nin Uluslararası Sistem içindeki konumuna yönelik önemli öngörülerde bulunmaktadır ... Türkiye, Ortadoğu ve Avrasya'yı Neler Bekliyor? Murat Metin Hakkı ... . Türkiye Ortadoğu ve Avrasya'yı Neler Bekliyor - Murat Metin Hakkı. Ötüken Neşriyat. Kazanacağınız Toplam Puan : 185 Puan. Türkiye Ortadoğu ve Avrasyayı Neler Bekliyor. Tebrik ederim.Prof. Dr. Ziya ÖnişKoç Üniversitesi İnsani ve Sosyal Bilimler Yüksek Okulu Direktörü***Türkiye Ortadoğu ve Avrasya'yı Neler Bekliyor? başlıklı bu eser 21'inci yüzyılda... 19.24 TL. Türkiye, Ortadoğu ve Avrasya'yı Neler Bekliyor?-Ötüken Neşriyat- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hı ... İslam, Ortadoğu - Ötüken Neşriyat - Türkiye, Ortadoğu ve Avrasya'yı... ... ... 19.24 TL. Türkiye, Ortadoğu ve Avrasya'yı Neler Bekliyor?-Ötüken Neşriyat- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla... 23.34 TL. Tebrik ederim.Prof. Dr. Ziya ÖnişKoç Üniversitesi İnsani ve Sosyal Bilimler Yüksek Okulu Direktörü***Türkiye, Ortadoğu ve Avrasya'yı Neler Bekliyor? başlıklı bu eser 21'inci... ...Türkiye, Ortadoğu ve Avrasyayı Neler Bekliyor? başlıklı bu eser 21inci yüzyılda Türkiyenin şahit olan bölge Ortadoğu ve Avrasya diye adlandırılarak birbirine eklemlenen geniş coğrafyadır. Türkiye, Ortadoğu ve Avrasyayı Neler Bekliyor? başlıklı bu eser 21inci yüzyılda Türkiyenin şahit olan bölge Ortadoğu ve Avrasya diye adlandırılarak birbirine eklemlenen geniş coğrafyadır. 22.10 TL. Türkiye, Ortadoğu ve Avrasya'yı Neler Bekliyor? başlıklı bu eser 21'inci yüzyılda Türkiye'nin Uluslararası Sistem içindeki konumuna yönelik önemli öngörülerde bulunmaktadır. Dr. Ziya Öniş Koç Üniversitesi İnsani ve Sosyal Bilimler Yüksek Okulu Direktörü Türkiye, Ortadoğu ve Avrasya'yı Neler Bekliyor? başlıklı bu eser 21'inci yüzyılda Türkiye'nin Uluslararası Sistem içindeki... 19.50 TL. Türkiye, Ortadoğu ve Avrasyayı Neler Bekliyor? başlıklı bu eser 21inci yüzyılda Türkiyenin Uluslararası Sistem içindeki konumuna yönelik önemli öngörülerde bulunmaktadır. Türkiye bu coğrafyanın merkezî bir yerinde tüm bu olumsuzlukları yaşamaktadır. 'Türkiye, Ortadoğu ve Avrasya'yı Neler Bekliyor?' kitabı dünyanın gözünü üzerinde tuttuğu ve siyasetin bilinen tüm... ...Bilimler Yüksek Okulu Direktörü***Türkiye, Ortadoğu ve Avrasyayı Neler Bekliyor? başlıklı bu eser 21inci olan bölge Ortadoğu ve Avrasya diye adlandırılarak...