Mustafa Suphi Bir Yaşam-Bir Ölüm

Hamit Erdem

Mustafa Suphi Bir Yaşam-Bir Ölüm
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2010-12-03
YAZAR Hamit Erdem
ISBN 9755700793
DOSYA FORMATI 10,84 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

20. yüzyılın başlarındaki o çalkantılı dönemde yaşayan aydın ve komünist Mustafa Suphi’nin yaşamı gibi ölümü de sıradan olmamış, sol faaliyetleri yüzünden sürgüne gönderilmiş, ‘dönüş’ yolu, Kazım Karabekir Paşa’nın organize ettiği ve öteki ucu Ankara’ya uzanan bir tuzağa dönüşmüştür.28 Kânunusâni (Ocak) 1921 günü Mustafa Suphi ve on dört arkadaşı Trabzon açıklarında vahşice öldürülerek Karadeniz’e atılmıştır. Mustafa Suphi’nin yaşamının ayrıntıları, o dönemin nesnel koşulları içinde değerlendirildiğinde bugün için de önemli ve öğretici olmaktadır. Bu kitap; belgeler, anılar ve fotoğraflarla bir dönemin ve bu döneme tanıklık edenlerin öyküsüdür.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Mustafa Suphi Bir Yaşam-Bir Ölüm i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Mustafa Suphi Bir Yaşam-Bir Ölüm.

...em. 20. yüzyılın başlarındaki o çalkantılı dönemde yaşayan aydın ve komünist Mustafa Suphi'nin yaşamı gibi ölümü de sıradan olmamış, sol faaliyetleri yüzünden sürgüne gönderilmiş ... Mustafa Suphi - Bir Yaşam Bir Ölüm, Hamit Erdem, Sel Yayıncılık... ... ... Bir yaşamın güncesi. Mustafa Suphi. Satıcı. Bir Yaşamın Güncesi. Mustafa Suphi. %5 indirimli Yeni. Pegasus Yayınları Aristoteles ile Bir Karıncayiyen Washington'a Gider... Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu - Stefan Zweig İş Bankası Kültür Yayınları. Belirtilen tüm özellikler bilgilendirme amaçlı olup, farklı nitelikte özellikler olabilir. Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz. Mustafa Suphi Bir Ya ... Mustafa Suphi Bir Yaşam-Bir Ölüm En Uygun Fiyata Sizleri Bekliyor. ... . Belirtilen tüm özellikler bilgilendirme amaçlı olup, farklı nitelikte özellikler olabilir. Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz. Mustafa Suphi Bir Yaşam-Bir Ölüm. Bu konuda pdfindiroku.site size yardım edecek. Hamit Erdem'in öl...