Osmanlıdan Cumhuriyete Küreselleşme, İktisat Politikaları ve Büyüme - Seçme Eserleri - II

Şevket Pamuk

Osmanlıdan Cumhuriyete Küreselleşme, İktisat Politikaları ve Büyüme - Seçme Eserleri - II
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2017-10-31
YAZAR Şevket Pamuk
ISBN 9944885164
DOSYA FORMATI 11,49 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Türkiye iktisat tarihçiliğinde Osmanlı ile Cumhuriyet dönemleri, 19. yüzyıl ile 20. yüzyıl birbirlerinden kalın duvarlarla ayrılır. Osmanlı ekonomisi ile ilgili çalışmalar genellikle 1914 yılında biter. Cumhuriyet dönemi ekonomisi ise 1923 yılında incelenmeye başlanır ve önceki dönemle aradaki kesintiler vurgulanır.Osmanlıdan Cumhuriyete geçiş sürecinde, hiç şüphesiz, önemli siyasal değişiklikler gerçekleşmiştir, ancak iktisadi açıdan bakıldığında 19. yüzyıldan 20. yüzyıla gelen çok önemli süreklilikler de söz konusudur.Osmanlı-Türkiye iktisat tarihi alanının en önde gelen isimlerinden Prof. Dr. Şevket Pamuk’un kaleme aldığı makalelerden derlenmiş bu kitap, geçtiğimiz yıl yayımlanan Seçme Eserleri I: Osmanlı Ekonomisi ve Kurumları’nın da bir devamı olarak, söz konusu süreci üç ana eksen üzerinde ele alıyor: 19. yüzyıl Osmanlı ekonomisinin dışa açılış süreci ve Cumhuriyet Türkiyesi’nin devraldığı iktisadi miras; tarım ve sanayide Cumhuriyet dönemi ekonomisinin özgül boyutları ve devlet politikalarının özellikleri; Osmanlıdan Cumhuriyete uzun dönemli iktisadi büyüme.Özellikle İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra ulusların zenginliğini ve yoksulluğunu belirleyen temel süreç konumuna gelen iktisadi büyümenin uzun dönemli incelemesi, okuyucuyu beklenmedik sonuçlarla karşı karşıya bırakıyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Osmanlıdan Cumhuriyete Küreselleşme, İktisat Politikaları ve Büyüme - Seçme Eserleri - II i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Osmanlıdan Cumhuriyete Küreselleşme, İktisat Politikaları ve Büyüme - Seçme Eserleri - II.

...eri 2. Osmanlı-Türkiye iktisat tarihi alanının en önde gelen isimlerinden Prof ... Osmanlı-Türkiye İktisat Tarihi - Kitap Haberleri - Radikal ... . ...Küreselleşme,İktisat Politikaları ve Büyüme-Seçme Eserleri 2. Türkiye iktisat tarihçiliğinde Osmanlı ile Cumhuriyet dönemleri, 19 Osmanlıdan Cumhuriyete uzun dönemli iktisadi büyüme. ...Küreselleşme, İktisat Politikaları ve Büyüme (Seçme Eserleri - II). Geçtiğimiz yıl yayımlanan Seçme Eserleri I: Osmanlı Ekonomisi ve Osmanlı'dan Cumhuriyet'e uzun dönemli iktisadi büyüme. ...Küreselleşme, İktisat Politikaları ve Büyüme - İş Bankası Kültür Ya ... Osmanlıdan Cumhuriyete Küreselleşme, İktisat Politikaları ve... ... . ...Küreselleşme, İktisat Politikaları ve Büyüme - İş Bankası Kültür Yayınları Seçme Eserleri 2 2,3,5,6,8,9,13 Bölümleri. özellikleri; Osmanlıdan Cumhuriyete uzun dönemli iktisadi büyüme. ...Küreselleşme, İktisat Politikaları ve Büyüme - Seçme Eserleri - II. devraldığı iktisadi miras; tarım ve sanayide Cumhuriyet dönemi. Osmanlıdan Cumhuriyete uzun dönemli iktisadi büyüme. OSMANLI'DAN CUMHURİYETE KÜRESELLEŞME, İKTİSAT POLİTİKALARI VE BÜYÜME Seçme Eserleri II 364 sayfa 2008, 16 TL. Şevket Pamuk'un eserleri İş Bankası Kültür Yayınları'ndan çıkmıştır. ...Osmanlıdan Cumhuriyete küreselleşme, iktisat politikaları ve büyüme. nin devraldığı iktisadi miras; tarım ve sanayide Cumhuriyet dönemi. Osmanlı Ekonomisinde Bağımlılık ve Büyüme...