Yüce ve Güzel Kavramlarımızın Kaynağı Hakkında Felsefi Bir Soruşturma

Edmund Burke

Yüce ve Güzel Kavramlarımızın Kaynağı Hakkında Felsefi Bir Soruşturma
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2008-11-19
YAZAR Edmund Burke
ISBN 9944795104
DOSYA FORMATI 3,64 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Yüce ve Güzel kavramları sıklıkla karıştırılmakta, bu kavramların her ikisi de birbirinden çok farklı, yer yer de zıt nitelikte şeyler için gelişi güzel kullanılmaktadır.Bu kavram kargaşası, böylesi konular hakkındaki uslamlamalarımızı son derece yetersiz ve sonuçsuz kılar. Bu kargaşadan kurtulmak için Burke'ün önerdiği çözümse, tutkularımızı titizlikle incelemek, bu tutkuları etkileyen şeylerin özelliklerini dikkatlice araştırmak, ayrıca şeylerin bu özelliklerinin bedeni etkilemesini ve tutkularımızı uyandırmasını sağlayan doğa yasalarını ciddi ve özenli bir biçimde araştırmaktadır. Bu kitapta yapılan da budur.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Yüce ve Güzel Kavramlarımızın Kaynağı Hakkında Felsefi Bir Soruşturma i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Yüce ve Güzel Kavramlarımızın Kaynağı Hakkında Felsefi Bir Soruşturma.

...Güzel Kavramlarımızın Kaynağı Hakkında Felsefi Bir Soruşturma en uygun fiyat, hızlı kargo ve kapıda ödeme seçenekleriyle bkmkitap ... Yüce ve Güzel Kavramlarımızın Kaynağı Hakkında Felsefi Bir... ... .com'da. Güzellik yalnızca haz üzerine kuruludur ve ruhta sevgi denilen hissi uyandırır. (s. 163). Sözcükler temsil ettikleri kavramlara hiçbir biçimde benzemezler. (s. 177) -> Şiir… Mesela bu yazımızda yazar Edmund Burke kitapları arasında yer alan Yüce ve Güzel Kaynağı Hakkında Felsefi Bir Soruşturma Edmund Burke PDF İndir indirme alanını göremediyseniz, lütfen... Ürün Sepetinize Eklendi! Yüce ve Güzel Kavramlarımızın Kaynağı Hakkında Felsefi Bir Soruşturma. 11,70 TL. Yüce ve Güzel Kavra ... Yüce ve Güzel Kavramlarımızın Kaynağı Hakkında Felsefi Bir... ... ... Ürün Sepetinize Eklendi! Yüce ve Güzel Kavramlarımızın Kaynağı Hakkında Felsefi Bir Soruşturma. 11,70 TL. Yüce ve Güzel Kavramlarımızın Kaynağı Hakkında Felsefi Bir Soruşturma. Ekrag Kitabevi tüm Türkiye'ye Aras Kargo & NadirKitap anlaşması ile gönderim yapmaktadır Yüce ve Güzel kavramları sıklıkla karıştırılmakta, bu kavramların her ikisi de birbirinden çok farklı, yer yer de zıt nitelikte şeyler için gelişi güzel kullanılmaktad...