Pera Palas

Abidin Dino

Pera Palas
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2017-09-22
YAZAR Abidin Dino
ISBN 9755702438
DOSYA FORMATI 6,61 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

“Simplon Orient Express, Marmara kıyılarını ve Bizans surlarının karaltısını dolanıyor, kentin çevresinde geniş bir yarım çember çiziyor ve sonunda, Galata Köprüsü yakınlarında denize karşı duran Sirkeci garına dalıyor.Parçalara bölünmüş bir kent!”Fransızca olarak kaleme alınan, çevirisini ise Samih Rifat’ın üstlendiği Pera Palas’ta Dino, meyhaneleri, yemişleri, rengârenk balıklarıyla Çiçek Pasajı’nı, Agatha Christie’nin Pera Palas’ını ve Galata Kulesi’ni dünya edebiyatından da faydalanarak anlatıyor. Özel tasarımı ve Abidin Dino’nun desenleriyle….

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Pera Palas i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Pera Palas.

...lu, Tepebaşı'nda, Meşrutiyet Caddesi üzerinde yer alan müze otel ... Pera Palace Hotel (İstanbul) - Odamax ... . Pera Palace Hotel'in hikâyesi, 19. yüzyılın sonlarında başladı. Pera Palas konuklara düz ekran televizyon, klima ve mini bar gibi birçok oda olanağı sunuyor. Üstelik hepsi de Pera Palas'a yürüme mesafesinde. Pera Palace Hotel otelinde mi konaklamak istiyorsun? İstanbul, Beyoğlu Tepebaşı Otelleri arasında yer alan Pera Palace Hotel, kredi kartına 9 taksit imkanı ile muhteşem bir tatil için seni bekliyor. Pera Palas Oteli, İstanbul tarihinin en eski tanıklarından biri. ... Pera Palas - Pera Palace İstanbul Hotel Jumeirah - Emlak Ansiklopedisi ... . Pera Palas Oteli, İstanbul tarihinin en eski tanıklarından biri. Doğu Ekspresi yolcularının konaklama adresi, yıllara meydan okuyan bir güzellik… Peki Pera Palas ne zaman açıldı? Kimleri ağırladı? ...Hotel , overlooki...