Tarihin Canlı Tanıkları Arşiv Belgeleri

Rıfat Günalan

Tarihin Canlı Tanıkları Arşiv Belgeleri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2017-03-17
YAZAR Rıfat Günalan
ISBN 6055729837
DOSYA FORMATI 8,98 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Son dönemlerde Osmanlı Türkçesi'nin öğrenilmesi konusunda oldukça önemli gelişmeler olmuştur. Bu gelişmelere paralel olarak üniversite öğrencileri ile meraklılarına Osmanlı Türkçesi'nin öğretilmesi konusunda birçok eser kaleme alınmıştır. Bu eserler genelde Türkçe, Arapça ve Farsça gramer kuralları ile Osmanlı Türkçesiyle yazılmış metinleri içine alan eserlerdir. Bu eserlere ek olarak Osmanlı Paleografyası ve Osmanlı idari merkez ve taşra teşkilatı ile bürokratik faaliyetlerin yer aldığı akademik yayınların da hızla arttığını görmekteyiz. Bu yayınlardan bir kısmını kitap, makale, ansiklopedik madde ve belge neşri, bir kısmını ise sözlükler oluşturmaktadır. Bütün bu yayınların temel amacını Osmanlı belgelerine aşinalık ve Osmanlı tarih ve bürokrasinin tüm yönleriyle anlaşılmasını sağlamak olarak özetlemek mümkündür.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Tarihin Canlı Tanıkları Arşiv Belgeleri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Tarihin Canlı Tanıkları Arşiv Belgeleri.

...a oldukça önemli gelişmeler olmuştur ... Tarihin Canlı Tanıkları Arşiv Belgeleri Rıfat Günalan ... . Bu gelişmelere paralel olarak üniversite öğrencileri ile meraklılarına Osmanlı Türkçesi'nin... ...kitaptan alıntılar ve sözleri, kitabı okuyanlar ve Tarihin Canlı Tanıkları Arşiv Belgeleri kitabına Bu yayınlardan bir kısmını kitap, makale, ansiklopedik madde ve belge neşri, bir kısmını ise sözlükler... Rıfat Günalan. Son dönemlerde Osmanlı Türkçesi'nin öğrenilmesi konusunda oldukça önemli gelişmeler olmuştur. Bu gelişmelere paralel olarak üniver ... Tarihin Canlı Tanıkları Arşiv Belgeleri ... . Bu gelişmelere paralel olarak üniversite öğrencileri ile meraklılarına Osmanlı Türkçesi'nin... Rıfat Günalan. Son dönemlerde Osmanlı Türkçesi'...