Kuzey İrlanda ve Ira Silahlı Mücadeleden Siyasal Çözüme

Levent Özçağatay

Kuzey İrlanda ve Ira Silahlı Mücadeleden Siyasal Çözüme
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH
YAZAR Levent Özçağatay
ISBN 9756999292
DOSYA FORMATI 10,15 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

İrlanda sorunu İngilizlerin, binli yılların başında İrlanda'yı işgali ile başlar. Kangrenleşerek yüzyıllarca süren bu sorun, 20.yüzyıl başlarında, 1920'de İrlanda'nın Kuzey-Güney olarak ikiye ayrılmasıyla yeni bir boyut kazanır.1916 Paskalya Ayaklanması, ilk önemli dönemeçtir. Cumhuriyet'in ilanı bununla gelir. Ama ardında kan ve gözyaşı vardır. Ayaklanma bastırılır. İlk bağımsız Parlementonun silahlı gücü İrlanda Cumhuriyet Ordusu'nun (IRA) ortaya çıkışı, 1922'deki ayaklanmayla olur.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Kuzey İrlanda ve Ira Silahlı Mücadeleden Siyasal Çözüme i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Kuzey İrlanda ve Ira Silahlı Mücadeleden Siyasal Çözüme.

...zyıllarca süren bu sorun, 20.yüzyıl başlarında ... Kuzey İrlanda ve Ira Silahlı Mücadeleden Siyasal Çözüme Levent... ... ... İrlanda sorunu İngilizlerin binli yılların başında İrlanda'yı işgali ile başlar. İlk bağımsız Parlementonun silahlı gücü İrlanda Cumhuriyet Ordusu'nun (IRA) ortaya çıkışı 1922'deki ayaklanmayla olur. Silahlı mücadeleden. siyasal çözüme alt başlığını taşıyan kitap, yazarın, IRA'nın 1994'teki ateşkes ilanından sonra Kuzey İrlanda'ya gidişi ve bu süreçteki tanıklıklarından oluşuyor. Ama ardında kan ve gözyaşı vardır. Ayaklanma ... Kuzey İrlanda ve Ira Silahlı Mücadeleden Siyasal Çözüme ... . Ama ardında kan ve gözyaşı vardır. Ayaklanma bastırılır. İlk Bağımsız Parlamento'nun silahlı gücü İrlanda Cumhuriyet Ordusu'nun (IRA) ortaya çıkışı, 1922'deki ayaklanmayla olur. Kuzey irlanda ve ıra: silahlı mücadeleden siyasal çözüme. Levent Özçağatay. Satıcı. Silahlı mücadeleden. siyasal çözüme alt başlığını taşıyan kitap, yazarın, IRA'nın 1994'teki ateşkes ilanından sonra Kuzey İrlanda'ya gidişi ve bu süreçteki tanıklıklarından oluşuyor. Kuzey İrlanda ve Ira Silahlı Mücadeleden Siyasal Çözüme - Levent Özçağatay hızlı kargo, uygun fiyat ayrıcalığı ve taksit seçenekleriyle Odakitap.com'dan satın alın!...