ÇanakkaleTarihe Sığmayan Destan

Zafer Tarhan

ÇanakkaleTarihe Sığmayan Destan
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2014-02-01
YAZAR Zafer Tarhan
ISBN 6054447077
DOSYA FORMATI 5,73 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Çanakkale bir millete karşı değil, birleşik güçlere karşı tek başına milletimizin verdiği kahramanlık savaşının ve ölüm kalım mücadelesinin adıdır. Deneyimli komutanlardan çiçeği burnunda askerlere kadar herkesin şehitlik rütbesine ulaşmak için sırasını beklediği yerin adıdır Çanakkale… Çanakkale türküsünde « Çanakkale içinde bir uzun selvi/Kimimiz nişanlı kimimiz evli » diyor. Evli olanlar çocuklarını koklayıp eşleriyle helalleştiler, nişanlı olanlar sevgililerine son bir kez daha baktılar cepheye yürüdüler. Cephede gündüz düşman karşısında aslan kesildiler, akşam olunca sevdiklerine yanık türküler yaktılar. Şehit olanların cebinden Kuran-ı Kerim’le birlikte sevdiklerine yazdıkları ve sevdiklerinden gelen mektuplar çıktı. Bu kitap iki ana bölümden oluşuyor : Birinci bölümde Çanakkale Savaşı hakkında tarihi bilgiler veriliyor ; ikinci bölümde Çanakkale Savaşı’nda karşılaşılan ibretlik ve olağanüstü olaylar yer alıyor. Zafer Tarman, on sene boyunca Çanakkale Savaşı’nın cereyan ettiği bölgede rehberlik yapmış bir isim. Çanakkale’yi adım adım dolaşmış bir ismin kaleminden çıkanları okurken kendinizi savaşanlarla omuz omuza hissedecek ve duygularınızın bir kere daha şahlandığına tanık olacaksınız.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz ÇanakkaleTarihe Sığmayan Destan i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap ÇanakkaleTarihe Sığmayan Destan.

... karşı değil, birleşik güçlere karşı tek başına milletimizin verdiği kahramanlık savaşının ve ölüm kalım mücadelesinin adıdır ... Çanakkale Tarihe Sığmayan Destan ... . Tarihe Sığmayan Destan: Çanakkale adlı kitabınız Ferfir Yayınları arasında çıktı. Tarihe Sığmayan Bir Destanı Filmleştirmek çok zor olsa gerek. Bu işin latifesi tabii ki... Çanakkale, Türkiye'nin her ilinden her hanesinden en az bir kişinin savaşıp şehit düştüğü diyardır. Bu hissiyat ile bizim için tarihi değeri çok büyük olan bugünde, insanüstü bir güçle Çanakkale'de destan... Tarihe Sığmayan Destan: ... Tarihe sığmayan destan; çanakkale zaferi ... . Bu hissiyat ile bizim için tarihi değeri çok büyük olan bugünde, insanüstü bir güçle Çanakkale'de destan... Tarihe Sığmayan Destan: Çanakkale adlı kitabınız Ferfir Yayınları arasında çıktı. Tarihe Sığmayan Bir Destanı Filmleştirmek çok zor olsa gerek. Bu işin latifesi tabii ki… Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Çanakkale Savaşları, Birinci Dünya Savaşı içinde, tarihin en kanlı bölümü olarak bilinir. Türkün sayısız zafer, şan ve şerefle dolu tarihinin en parlak sayfasıdır. Çanakkale & Tarihe Sığmayan Destan. Zafer Tarhan FERFİR YAYINLARI. Çanakkale türküsünde « Çanakkale içinde bir uzun selvi/Kimimiz nişanlı kimimiz evli » diyor. Böylelikle savaşın en kritik cephelerinden biri olan Çanakkale Cephesi açılmış oldu. Etiketler Tarihe sığmayan destan: Çana...