Umursanmak

Cengiz İlhan

Umursanmak
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH
YAZAR Cengiz İlhan
ISBN 9753910274
DOSYA FORMATI 4,91 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Cengiz İlhan'ın, çoğu, Varlık Dergisi'nde yayınlanmış hikayelerinden oluşan bu kitap; günlük yaşantının tekdüzeliği içerisinde göze çarpmayan durumların, fark edilmeyen kişilerin öyküsüdür.Hasan Bey ne düşündüğü kitabı yazabilir ne de eyleme geçip siyasete atılabilir. Araba atı Kıroğlan ilkbahara uyamaz, dağlara doğru koşamaz. Kimisi ölümü bekleyen karısının yaşama alışkanlıklarını daha fazla zorlamasına katlanamayacak, kimisi kırmızı bikinili kapaksızı ile hiçbir zaman gerçekleşmeyecek bir yaşam düşleyecektir. Bir başkası tutulduğu hastalıkla mutlu olmaya çalışır ya da komşu kızının "Kenan Bey'in bu resmi ne kadar da kötü çıkmış" diyerek de olsa kendisinden söz etmesini bekler. Ama hepsi de farkında olarak ya da olmayarak "başkaları tarafından umursanmama duygusu"nun acısını çekmektedirler.Yoksa ölüm aynen yaşamak gibi bir alışkanlık mıdır? Berberde traş olup toplantıya gitmekle, ölmek arasında bir fark görmemek bu umursanmama duygusunun insanı getirdiği son nokta mıdır?Bu kişiler, bu durumlar şüphesiz tartışılabilir. Tartışılmayacak olan, hepsinin, içimizden birisi, yaşantımızdan bir kesit olmasıdır. Umursanmak, evrensel bir duygudur.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Umursanmak i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Umursanmak.

...ış değildi. - A. Ş. Hisar. Tarih: 2016-08-01 19:09:33 Kategori: Sözlük ... Umursanmak Ne Demek - Umursanmak Anlamı - Sözcük Bulucu ... . Umursanmak kelimesi baş harfi u son harfi k olan bir kelime.Başında u sonunda k olan kelimenin birinci harfi u , ikinci harfi m , üçüncü harfi u , dördüncü harfi r , beşinci harfi s , altıncı harfi a , yedinci harfi n... Yeni Yüzümüzle Yakında Yayındayız [email protected] UMURSANMAK kelimesinin anlamı nedir? İçerisinde UMURSANMAK geçen atasözü ve deyimler. UMURSANMAK Harfleri ile Oluşan bazı kelimeler. 10 Harfli Kelimeler. Umur ... Sesli Sözlük - Umursanmak ... . UMURSANMAK Harfleri ile Oluşan bazı kelimeler. 10 Harfli Kelimeler. Umursanmak nedir, ne demek, nasıl yazılır ve okunur merak ediyorsanız TDK sözlük kelime anlamı ve eş anlamlısı Nedemekla.com'da! Umursanmak (nsz). Umursama durumuna konu olmak. umursanmak, 10 karakter ile yazılır. Tüm karakter dağılımı ise, 'u', 'm', 'u', 'r', 's', 'a', 'n', 'm', 'a', 'k', şeklindedir. umursanmak kelimesinin tersten yazılışı kamnasrumu diziliminde gösterilir. umursanmak çevirisi anlamı nedir nasıl telaffuz ediliz. umursanmak teriminin Türkçe Türkçe sözlükte anlamı. Umursamak durumuna konu olmak. 'Derdin ne o zaman?' diyorsunuzdur, hayatımda bir kez olsu...