Selahaddin Eyyubi Sempozyumu (Bildiriler 2 Cilt)

Selahaddin Eyyubi Sempozyumu (Bildiriler 2 Cilt)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-02-08
YAZAR
ISBN 9754737790
DOSYA FORMATI 6,3 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Siirt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi tarafından 21-23 Eylül 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen Selahaddin Eyyubi Sempozyumu’ndaki bildiriler kitaplaştırıldı.Necati Sümer ve Ahmet Aktaş’ın editörlüğünde yayına hazırlanan eser, 2 cilt olarak Beyan Yayınları tarafından ilim ve kültür dünyasının hizmetine sunuldu. Bilindiği gibi Selâhaddîn Eyyübî, İslâm tarihine “Kudüs Fatihi” olarak geçerek Müslümanların tarihteki en önemli kahramanlarından biri olmanın yanında, fethettiği bölgelerde ilmî inkişâfın mimarı olarak da tarihe geçmiş nadir isimlerden biridir. Selâhaddîn, hem askerî başarısıyla, hem devlet yönetimiyle hem de farklı din, mezhep ve milletlerden olanlara karşı müsamahakâr ve adil tutumuyla temayüz etmiş bir devlet başkanıdır.İlme son derece önem vermiş, gerek bizzat kendisi gerek aile fertleri ve gerekse emrindeki önemli devlet ricali tarafından İslam dünyasında çok önemli faaliyetlerde bulunan medreseler inşa etmiştir. Kendi dönemlerinin üniversiteleri olan İslâm tarihinin en önemli eğitim kurumu olan bu “medreseler”, Selâhaddîn döneminde en parlak dönemlerinden birini yaşamıştır.Sultan Selahaddin, iyi bir komutan olarak yapılan savaşlarda İslam ordusuna zaferler kazandırdığı, iyi bir lider olarak da sosyal yaşamın gerektirdiği toplumun fiziki ihtiyaçlarını da yerine getirmiştir. İslam tarihinin bu mümtaz şahsiyetinin farklı yönleri, Siirt’te yapılan bu sempozyumla anlatılmış ve orada bulunmayan zevatın istifade etmesi için de kaliteli bir basımla tüm ilim ehlinin istifadesine sunulmuş. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Selahaddin Eyyubi Sempozyumu (Bildiriler 2 Cilt) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Selahaddin Eyyubi Sempozyumu (Bildiriler 2 Cilt).

...gerçekleştirilen Selahaddin Eyyubi Sempozyumu'ndaki bildiriler kitaplaştırıldı ... Uluslararası Selahaddin Eyyubi Sempozyumu (2 Cilt Takım)... ... . BEYAN YAYINLARI imzası taşıyan esere ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz. Önemli Olaylar kategorisinde kendisine yer bulan Selahaddin Eyyubi Sempozyumu (Bildiriler 2 Cilt) kitabı okumak için harika! 94.05 TL. Siirt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi tarafından 21-23 Eylül 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen Selahaddin Eyyubi Sempozyumu'ndaki bildiriler kitaplaştırıldı. ...tarihleri arasında gerçekleştirilen Selahaddin Eyyubi Sempozyumu'ndaki bildi ... Uluslararası Selahaddin Eyyubi Sempozyumu (2 Cilt Takım) - Kidega ... . ...tarihleri arasında gerçekleştirilen Selahaddin Eyyubi Sempozyumu'ndaki bildiriler kitaplaştırıldı. Necati Sümer ve Ahmet Aktaş'ın editörlüğünde yayına hazırlanan eser, 2 cilt olarak Beyan Yayınları... 82.50 TL. ...Türkçe Boyut : 16.00x24.00Siirt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi tarafından 21-23 Eylül 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen Selahaddin Eyyubi Sempozyumu'ndaki bildiriler kitaplaştırıldı. Selahaddin Eyyubî. Sempozyumu Bildirileri. (21-23 Eylül 2016). yına hazırlandı; dizgi ve sayfa düzeni DBY Ajans; kapak, Yusuf Kot; baskı ve cilt, Erkam Yay. San. 118.80 TL. Siirt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi tarafından 21-23 Eylül 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen Selahaddin Eyyubi Sempozyumu'ndaki bildiriler kitaplaştırıldı. 150 TL. Siirt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi tarafından 21-23 Eylül 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen Selahaddin Eyyubi Sempozyumu'ndaki bildiriler kitaplaştırıldı. Uluslararası Selahaddin Eyyubi Sempozyumu (2 Cilt Takım): Bildiriler (23 - 25 Eylül 2016 / Siirt) Kağıt Kapak - 1 Şubat 2018. Necati Sümer (Eser Sahibi), Ahmet Aktaş (Eser Sahibi)....