Birinci Dünya Harbi (1.Cilt)

Ali İhsan Sabis

Birinci Dünya Harbi (1.Cilt)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 1991-12-01
YAZAR Ali İhsan Sabis
ISBN
DOSYA FORMATI 3,95 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Birinci Dünya Savaşı'ndan önceki hadiseler? Türkiye savaşa nasıl ve kimler tarafından sürüklendi? Müttefikimiz Almanların bu husustaki tesirleri nelerdi: İngiltere, Rusya ve Fransa'nın Osmanlı topraklarına yönelik planları? Ülkeyi yönetenler devlet mekanizmasını nasıl kullandılar?Dönemin bu ve benzeri bütün olaylarının içinde ve her kademede bizzat yer alan yazar, yaşadığı ve şahit olduğu tarihi, siyasi, askeri hadiseleri büyük bir salahiyetle anlatmaktadır.Birinci cildi elinizde bulunan Ali İhsan Paşa'nın beş cilt olarak kaleme aldığı "Harp Hatıraları"nı, Tek Parti Döneminde yayınlanamayan üçüncü ve dördüncü ciltleri de dahil olmak üzere, yakın tarihin karanlık bırakılmış yönlerine ışık tutar ümidiyle beş cilt halinde okuyucularımıza sunuyoruz.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Birinci Dünya Harbi (1.Cilt) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Birinci Dünya Harbi (1.Cilt).

... HARBİ Cilt: 1. Ali İhsan Sabis. Birinci Dünya Savaşı'ndan önceki hadiseler? Türkiye savaşa nasıl ve kimler tarafından sürüklendi? Müttefikimiz Almanların bu husustaki tesirleri nelerdi: İngiltere ... Birinci Dünya Harbi Cilt: 1 - Kitap %10 İndirimli Ali İhsan Sabis ... ... Kitap İsmi. : Birinci Dünya Harbi (1.Cilt). Yazarı. : Ali İhsan Sabis. Yayın Tarihi. : Birinci Dünya Savaşı'ndan önceki hadiseler? Türkiye savaşa nasıl ve kimler tarafından sürüklendi? T.C. BAŞBAKANLIK DEVLET ARŞİVLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Osmanlı Arşivi Daire Başkanlığı Yayın Nu: 131. Osmanlı belgelerinde. Birinci dünya harbi II. The fırst world war. ...1. Cilt: Osmanlı İmparat ... Birinci Dünya Savaşı ... .C. BAŞBAKANLIK DEVLET ARŞİVLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Osmanlı Arşivi Daire Başkanlığı Yayın Nu: 131. Osmanlı belgelerinde. Birinci dünya harbi II. The fırst world war. ...1. Cilt: Osmanlı İmparatorluğunun Siyasi ve Askeri Hazırlıkları ve Harbe Girişi #smrgSAHAF. Bir...