1896 (Hicri 1314) Kosova Vilayeti Salnamesi (Üsküp, Priştine, Prizren, İpek, Yenipazar, Taşlıca)

1896 (Hicri 1314) Kosova Vilayeti Salnamesi (Üsküp, Priştine, Prizren, İpek, Yenipazar, Taşlıca)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2003-03-20
YAZAR
ISBN
DOSYA FORMATI 3,81 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Salnameler son dönem Osmanlı Devleti'nin sosyo-kültürel ve sosyo-ekonomik mirasını aydınlatması bakımından en önemil kaynaklardandır. Salname bir senelik hadiseler topluca göstermek üzere düzenlenmiş eserler için kullanılmış bi tabir olup, Türkçe'ye Tanzimat'ltan sonra girmiştir. Farsça bir kelime olan Salname, sene manasına gelen Sal ile mektup, kitap manasına gelen name kelimelerinin birleşmesinden oluşmuştur. Salnamenin günümüzdeki karşılığı yıllıktır. Salname Fransızca'da Annuaire İngilizce'de Year book Almanca'da ise Almanak tabirleri ile ifade edilmektedir.1763 yılından itibaren Almanya'da Gotha'da Almanca, daha sona Fransızca olara jenolojik tablolar ve diplomatik şahıs adları yılığı şeklinde yayınlanan Almanach de Gotha'ları gören Sadrazam Mustafa Reşid Paşa benzer eserlerin Osmanlı Devleti'nde de yayınlanmasını istediği fikri ileri sürülmektedir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz 1896 (Hicri 1314) Kosova Vilayeti Salnamesi (Üsküp, Priştine, Prizren, İpek, Yenipazar, Taşlıca) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap 1896 (Hicri 1314) Kosova Vilayeti Salnamesi (Üsküp, Priştine, Prizren, İpek, Yenipazar, Taşlıca).

...Derneği yayınları ; 3) Dış kapakta kitap adı: 1896 (Hicri 1314) Kosova Vilayeti Salnamesi (Üsküp, Priştine, Prizren, İpek, Yenpazar, Taşlıca) 1 ... Priştine Sancağı | Türk Arama Motoru ... . Kosova_Yıllıklar 2. Kosova_Tarihçe Türkçe. Tarihi. 1869 yılında Prizren, Manastır Vilayeti'nden ayrılarak bir vilayet haline gelmiştir. olunmuştur: 1896 (hicri 1314) Kosova vilâyet-i salnâmesi (Üsküp, Priştine, Prizren, İpek, Yenipazar, Taşlıca) . Satışta Olanlar. Kosova Vilayeti Salnamesi 1896 (Hicri 1314) (Üsküp, Priştine, Prizren, İpek, Yenipazar, Taşlıca). Yayına hazırlayan: H. Yıld ... 1896 (Hicri 1314) Kosova Vilayeti Salnamesi (Üsküp, Priştine... ... . Satışta Olanlar. Kosova Vilayeti Salnamesi 1896 (Hicri 1314) (Üsküp, Priştine, Prizren, İpek, Yenipazar, Taşlıca). Yayına hazırlayan: H. Yıldırım Ağanoğlu. Osmanlı yıllığı - salname. ...Vilayeti Salnamesi (Üsküp, Priştine, Prizren, İpek, Yenipazar, Taşlıca). Salnameler son dönem Osmanlı Devleti'nin sosyo-kültürel ve Farsça bir kelime olan Salname sene manasına gelen Sal ile... (Üsküp, Priştine, Prizren, Yenipazar, Taşlıca). Tavsiye et. ...www.kitapavrupa.com/kitap/1896-hicri-1314-kosova-vilayeti-salnamesi-uskup-pristine-prizren-ipek-yenipazar-taslica/51617.html">