İslam, Gençlik ve Din Eğitimi

Turgay Gündüz

İslam, Gençlik ve Din Eğitimi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2003-03-04
YAZAR Turgay Gündüz
ISBN 9756434007
DOSYA FORMATI 3,28 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

"... Gittikçe artış eğilimi gösteren intihar, yaralama, öldürme, cinayet, kapkaççılık, terör ve global savaş tehlikesi gibi modern çağla birlikte azgınlaşan, insanın varlığını tehdit ve yok etmeye yönelik eylemlerin de dayatması ile birlikte din ve ahlak eğitimi, hem akademik hem de pratik anlamda yeniden insanlığın gündemine girmiştir. Bu süreçte, insanlığın mutluluğu ve insanca yaşama koşullarının temini için, 21. Yüzyılın din ve ahlak eğitiminin çok önemil rol oynayacağı bir çağ olacağını söylemek, bir kehanet sayılmanın ötesinde sıradan bir öngörü halini almıştır...""... Gençlik dönemindeki hakikat özlemi ve anlam arayışı, maddi değerlere ve haz kültürüne dayalı modern dünyanın dini dışlyan elverişsiz ikliminde gerçekleşme ve tatmin imkanından büyük ölçüde yoksun bulmatadır. Dikkatinin kendine yöneldiği gençlik döneminde, ruh ve bedenden oluşan varlık yapısının farkına varan genç, içinde bulunduğu dünyanın sınırlılıklarına takılmadan kendini yerli yerine konumlandırabilmesi, için aşkın ve insanın varlık özüyle örtüşen evrensel değerler sistemine ihtiyaç duyacaktır."

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz İslam, Gençlik ve Din Eğitimi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap İslam, Gençlik ve Din Eğitimi.

...nedir? İslam'ın genel yapısı içinde gençlik dönemi din ve ahlak eğitimi hangi teorik temele dayanmaktadır? türü sorulara belli sınırlılıklar içinde bu araştırmada cevaplar arandı ... İslam Gençlik ve Din Eğitimi %15 İndirimli Turgay Gündüz ... ..." ...azgınlaşan insanın varlığını tehdit ve yok etmeye yönelik eylemlerin de dayatması ile birlikte din ve ahlak eğitimi hem akademik hem de pratik anlamda yeniden insanlığın gündemine girmiştir. İslam`ın genel yapısı içinde gençlik dönemi din ve ahlak eğitimi hangi teorik temele dayanmaktadır? türü sorulara belli sınırlılıklar içinde bu araştırmada cevaplar arandı... ( ... İslam Gençlik ve Din Eğitimi - Turgay Gündüz... | eminyayinlari.com.tr ... . İslam`ın genel yapısı içinde gençlik dönemi din ve ahlak eğitimi hangi teorik temele dayanmaktadır? türü sorulara belli sınırlılıklar içinde bu araştırmada cevaplar arandı... (arka kapak). Şifre: Personel için e-posta şifresi, Öğrenci için öğrenci otomasyon şifresidir. Home ›. Details for: İslam, gençlik ve din eğitimi İslam'ın genel yapısı içinde gençlik dönemi din ve ahlak eğitimi hangi teorik temele dayanmaktadır? türü sorulara belli sınırlılıklar içinde bu araştırmada cevaplar arandı..." (arka kapak). İslam`ın genel yapısı içinde gençlik dönemi din ve ahlak eğitimi hangi teorik temele dayanmaktadır? türü sorulara belli sınırlılıklar içinde bu araştırmada cevaplar arandı... (arka kapak)....