Gölgeler / Safahat 7

Mehmet Akif Ersoy

Gölgeler / Safahat 7
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2007-10-01
YAZAR Mehmet Akif Ersoy
ISBN 9759950903
DOSYA FORMATI 6,71 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Mehmet Akif'in yedinci ve son şiir kitabı Gölgeler'deki şiirlerin çoğu onun vatanında uzakta olduğu ömrünün son on yılına aittir.Bu şiirlerde o artık bir toplum ve sosyal olaylarla illgilenen şair olmaktan çok bir"ben"şairidir.Dış dünyadan kendi iç dünyasına yönelen şairin,bu devenin en önemli ürünleri olan "Gece", "Hicran"ve "Secde"şiirlerinde bu içe dönüş tasavvufi bir boyut da kazanmıştır.Gurbet duygusu ve yanlızlığa yaşlılık ve hastalığın da ekLenmesi bu dönemin şiirlerini hem hüzünle gölgelemiş hem de yer yer zehirli serzenişlere yol açmıştır.Pek çok eleştirmen Mehmet Akif'in bu şiirlerini sanatının zirve noktası olarak değerlendirmişlerdir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Gölgeler / Safahat 7 i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Gölgeler / Safahat 7.

...Matbaat'üş-şebab 1933 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 7 milyon kitap ... Safahat 7. Kitap Gölgeler - Kitap Vikitap ... ... ...safhalar.2.Hayatın değişik yüzleri, görünümleri anlamlarına gelir.Mehmet Akif'in temel eseri "Safahat" 7 kitaptan oluşur. 1933 tarihli 7'nci bölüm olan "Gölgeler"de dinsel konulu şiirler ve dörtlükler yer alır. Safahat 7 Gölgeler. Yazar : Mustafa Yücel Yayınevi : Berikan Yayınları Bu kategorideki tüm ürünler. Türk Dili ve Kompozisyon Bilgileri. 16.8 28. Mustafa Yücel. Safahat-1; Birin ... Safahat 7 - Gölgeler - Mehmed Âkif Ersoy... | ilahiyatvakfi.com ... . Türk Dili ve Kompozisyon Bilgileri. 16.8 28. Mustafa Yücel. Safahat-1; Birinci Kitap. Mustafa Yücel. Safahat 8; Safahata Girmemiş Eserler. 8.25 11. GÖLGELER -(SAFAHAT)7.KİTAP - Mustafa YÜCEL - Dr. Kâmil AKARSU - 800x600 Normal 0 21 false false false TR X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4. Safahat | Süleymaniye Kürsüsünde | Halkın Sesleri | Fatih Kürsüsünde | Hatıralar | Asım | Gölgeler | Diğer Şiirler. Safahat, ünlü şair Mehmet Akif Ersoy'un en önemli eseridir. Toplam 7 bölümden. 7. Safahat: Diğer adı ise Gölgelerdir. Umumi harp sonu yazılan ve bizi çalışmaya teşvik eden manzumeler barındırıyor. Ben şiirde hayale dalmam. Ben, adı (sıradan) şeylerden bahsederim.Mesela bu tahta; ona tahta derim. Eşyanın hakikatle-rini, hayal kuvvetiyledeğiştirip ma-fevkat tabia (olağanüstü) bir şekle koymam. Safahat VII-Gölgeler AÇIKLAMASI. Hazırlayan: Fazıl Gökçek. Mehmet Âkif'in yedinci ve son şiir kitabı Gölgeler'deki şiirlerin çoğu onun vatanından uzakta olduğu ömrünün son on yılına aittir. Mehmet Akif Ersoy. Mehmet Akif'in yedinci ve son şiir kitabı Gölgeler'deki şiirlerin çoğu onun vatanında uzakta olduğu ömrünün son on yılına aittir. safahat 7 golgeler - arama sonuçları. 10 20 30 40 50 100. Siteye eklenme tarihine göre yeniden eskiye Siteye eklenme tarihine göre eskiden yeniye Üretim Tarihine göre yeniden Safahat 7 - Gölgeler. Mehmet Akif'in yedinci ve son şiir kitabı Gölgeler'deki şiirlerin çoğu onun vatanında uzakta olduğu ömrünün son on yılına aittir. Safahat 7. Kitap Gölgeler hakkında testler, değerlendirmeler, kitabın karakterleri, diğer baskıları ve daha fazlası. Safahat 2. Kitap Süleymaniye Kürsüsünde. Mehmet Akif Ersoy. Safahat-1; Birinci Kitap. 16.2 16.2. Mustafa Yücel. Safahat 4; Fatih Kürsüsünde. 5.56 5.56. Mustafa Yücel. Safahat 8; Safahata Girmemiş Eserler. 10.19 10.19....